Barcelona, Barcelona

  • Sharebar

Hiszpański temperament doskonale można dostrzec w Barcelonie, gdzie w pigułce znajdziemy elementy typowe dla tego kraju. Miasto położone jest w północno-wschodniej Hiszpanii, i zaraz po Madrycie stanowi najważniejszy punkt gospodarczy w państwie oraz jedną z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. Historia hiszpańskiego miasta jest związana bezpośrednio z historią Katalonii. Usłyszymy tam nie jedną legendę o kartagińskich wodzach, założycielach. Przejdziemy się również w stronę dzielnicy El Gotic, gdzie charakterystyczny układ ulic do dziś przypomina rzymskich dowódców, ich urbanistyczne zasady i wpływ na wygląd miasta. Śladem średniowiecznej przeszłości jest najstarsza część Barcelony – Barri Gotic.

Barcelońską „agorą” możemy bezapelacyjnie nazwać aleję La Ramola, która ciągnie się od Placu Katalońskiego aż do samego portu. To właśnie w tym miejscu rozkwita życie towarzyskie i kulturowe miasta. Z kawiarni i barów dochodzą głośne śmiechy zlewające się z ciągłym tupotem stup tysięcy przechodniów przewijających się przez La Ramola. Dla porównania przez jedną z najpopularniejszych ulic – Portal de l’Angel w ciągu godziny przechodzi blisko 3 500 osób.

Jednak prawdziwy powód, dla którego tysiące turystów wybiera właśnie Barcelonę jest Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Najpiękniejsza świątynia świata. Zaprojektował ją i zaangażował się w jej powstanie kataloński architekt i inżynier, Antonio Gaudi. Nigdy nie ukończył jej budowy. Zginął pod kołami tramwaju jako żebrak, przeznaczając cały swój majątek na realizowanie architektonicznego marzenia. Budowla zachwyca świat masą ręcznych zdobień. Dekoracyjnych detali jest tak dużo i są tak różnorodne, że na ziemi nie znajdziemy drugich takich.

Secret garden?

Park Güell budowany był przez blisko 14 lat. Efekt starań jest powalający i magiczny zarazem. Wchodząc do ogrodu odkrywamy tajemnice bajkowego świata, dookoła znajdują się figurki najróżniejszych fantastycznych stworzeń, smoków, postaci z mitów. W centralnej Sali Stu Kolumn ogromny sufit wspierają 84 słupki ( zdobione kolorową mozaiką). Na dachu natomiast – Gran Plaça Circular znajduje się punkt widokowy z najdłuższą na świcie ławką (152 metry). Całość znajduje się na liście UNESCO.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Najtaniej na lotnisko Barcelona El Prat dostaniemy się z katowickiego portu lotniczego wraz z początkiem grudnia. W tym zimowym miesiącu koszt biletów za lot w obie strony wyniesie jedynie 448 złotych. Tak tanio do słonecznej Hiszpanii zabierze nas węgierski Wizz Air. Dodatkowo trzeba podkreślić, że jest to lot bezpośredni bez jakichkolwiek przesiadek. Niemiecka linia lotnicza Lufthansa zrealizuje to połączenie praktycznie podwajając koszta – 838 złoty (rejs w obie strony). Trzymając się cenowo pierwszej opcji możemy rzucić okiem na grudniowe promocje w takich hotelach jak Be Dream Hostel czy Residencia Nuria.

Czytaj również: biletywizzair.com i bilety-lotnicze.biz.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.