Bałtyk spokojny – praktyczne porady

  • Sharebar

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Mówi ludowe przysłowie. I wiele w nim racji. Zanim wybierzemy rzekomo spektakularne wakacje za granicą, zastanówmy się, czy było nam już dane poznać piękno wybrzeża bałtyckiego. Ale niekoniecznie tam, gdzie udaje się większość turystów.

 

Międzyzdroje, Hel, Sopot to tylko jedna twarz wybrzeża bałtyckiego. Ta najbardziej znana. Fakt. Dostarczająca wielu atrakcji, dobre wyposażona w infrastrukturę. Jedyną jej wadą może być zgiełk turystów, którzy przybywają tam tłumnie zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Co więc ma zrobić ktoś, kto chce nacieszyć się Bałtykiem, ale nie ma ochoty przebywać w otoczeniu tysięcy innych plażowiczów i spacerowiczów? Oto propozycja.

Słowiński Park Narodowy

Czy byłeś w Słowińskim Parku Narodowym? Czy słyszałeś w ogóle o nim? Nie? Niemożliwe. To miejsce momentami magiczne. Wprost stworzone, dla tych którzy szukają morza, ale jednocześnie spokoju. Tak by sycić zmysły pięknem i surowością przyrody. Zwłaszcza wydm, które ciągną się wzdłuż wybrzeża. Zwiedzać ten teren można pieszo lub rowerem. Pojazd dwukołowy bez problemu można wypożyczyć na parkingu u wrót parku. Dojazd w to miejsce jest niezwykle łatwy z pobliskiej Łeby.

Na trasie znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy przyrody, ale także fascynaci historii oraz militariów. Tutaj bowiem obejrzeć można pochodzące z lat II wojny światowej miejsca, gdzie hitlerowcy pracowali nad skonstruowaniem pocisków mogących przenosić ładunki wybuchowe na duże odległości oraz nad napędem rakietowym. Znajdują się tu także budynki z czasów wojennych, między innymi bunkier dowodzenia.

Królową Słowińskiego Parku Narodowego są jednak wydmy. Wyjątkowy okaz w skali naszego kraju. Rozciągają się wzdłuż wybrzeża między Rowami, a Łebą na pasie około dziesięciu kilometrów. Dodajmy, że są to wydmy ruchome. Przemieszczają się w tempie 3,5 do 10 miesięcy w ciągu roku. Najwyższą z wydm jest Łączka, wznosząca się na wysokość 42 m. n.p.m., jednak cały pasm wydm jest godny przejścia i zwiedzenia.

Czytaj także: apartamenty Rowy

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Praktyczne porady dietetyczne
  2. Bałtyk – najwspanialsze spośród wszystkich mórz
  3. Odkryj Bałtyk na nowo
  4. O jeździectwie – porady i ciekawostki
  5. Poszukiwanie samochodu do wynajęcia – porady
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.