Autokarem? Samolotem? A może własnym autem?

autokary do niemiec
  • Sharebar

Jakim środkiem komunikacji wybrać się w podróż? Takie pytanie zadają sobie osoby, które stają w obliczu wyjazdu. Samolot? Własny samochód? A może autokar? Aby wybrać najlepszy dla nas środek transportu, warto wcześniej przeanalizować “za” i “przeciw” każdego z nich.

Samolot, choć najbezpieczniejszy spośród proponowanych, jest jednocześnie najdroższym. Warto jednak pomyśleć, czy nie wydać więcej pieniędzy, aby wygodniej i szybciej się przemieścić. Samolot polecany jest naturalnie na odległe zakątki świata. Pomyśl o nim, jeśli nie chcesz spędzać 15 godzin w pozycji siedzącej w ciasnym samochodzie. Zwróć jednak uwagę, czy twoje fundusze są na tyle duże, by pozwolić sobie na bilet samolotowy. Wprawdzie utworzono tanie linie lotnicze, ale dostępne są one jedynie w niewielu kierunkach.Czasem można “upolować” jakąś promocję, jednak wówczas sprawdź dokładnie, co oferuje Ci przewoźnik za niską cenę. Niekiedy opłata za bagaż jest wielokrotnie wyższa niż sam bilet! Pamiętaj również, że do kosztów podróży samolotem musisz doliczyć koszt dojazdu do lotniska. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to nie będzie on zbyt duży, ale jeżeli mieszkasz w miejscu oddalonym od lotniska 50 czy 100 km, to konieczne jest dodanie kosztu dojazdu własnym samochodem, pociągiem bądź autobusem.

Własnym samochodem z pewnością jest całkiem tanio i wygodnie, gdy podróżujesz z dziećmi. Małe dzieci często marudzą, potrzebują przerw, a jadąc autem możesz się zatrzymać, gdy tylko zechcesz (uwzględniając ograniczenia na autostradach). Z drugiej strony, pamiętaj, że przemierzając tysiąc czy dwa tysiące km. jako kierowca będziesz bardzo zmęczony, dlatego po wielogodzinnym prowadzeniu konieczne jest, byś odpoczął, przespał się. W takim przypadku, należy zawsze wcześniej zorganizować miejsce w  hotelu dla ciebie i twojej rodziny i do kosztów podróży doliczyć cenę noclegu.

Kolejna opcja podróży to autokar. Jest chyba najtańszym środkiem lokomocji, a do tego wygodnym. Jego wada to czas, jaki musisz w nim spędzić, by dotrzeć do celu. Wiele osób jednak lubi podróżować autokarem, ponieważ oprócz niskiej ceny, zapewniona jest opieka pilotów. To oni troszczą się o twoje bezpieczeństwo i o twój bagaż. Ty nie musisz się koncentrować na warunkach na drodze, możesz się zrelaksować i poczytać książkę. Gros autokarów oferuje także możliwość obejrzenia ciekawych filmów. Warto też zauważyć, iż autokary mają przystanki nie tylko w dużych miastach. Dlatego nawet jeśli pochodzisz z mniejszej miejscowości, prawdopodobnie znajdziesz autokar, który w niej ma przystanek. To oczywiście obniża koszty dojazdu.

A teraz zaprezentuję przykładowy koszt podróży z Warszawy do Monachium. Informację znalazłam w wyszukiwarkach internetowych. Taka podróż dla jednej dorosłej osoby kosztowałaby zatem średnio (na dzień 6 listopada):

  • samolotem – najtańszy bilet za 451 zł
  • samochodem – ok. 550 zł (oczywiście w zależności od stopnia ekonomiczności twego auta)
  • autokarem – w wyszukiwarce  tylko za 50.28 zł.

Zanim zdecydujesz o zakupie biletu, przemyśl, jaki środek komunikacji jest dla ciebie najdogodniejszym i najwygodniejszym. Na podstawie powyższych wyliczeń możesz jednak zobaczyć, że najtańszy z możliwych jest autokar. Powodzenia w podróży!

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.8/5 (8 oddanych głosów)
Autokarem? Samolotem? A może własnym autem?, 3.8 out of 5 based on 8 ratings

Podobne wpisy:

  1. Dubrownik – samolotem czy autobusem?
  2. Samolotem w podroż.
  3. Przewóz osób – Usługa, bez której nie może istnieć świat!!!
  4. Tanie loty samolotem
  5. Dom z własnym ogrodem
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.