Alpejski kurort w Tatrach

Tatry
  • Sharebar

Wspaniałe widoki, wyborne warunki narciarskie i świetna zabawa na śniegu. A to wszystko na Chopoku, górskim szczycie naszych słowackich sąsiadów. Znany ośrodek narciarski w Jasnej koło Liptowskiego Mikulasza to doskonałe miejsce na krótki weekend, ale także na zimowe ferie z całą rodziną. Północne stoki Chopoka od wielu lat znane są polskim narciarzom. Jest też mniejszy ośrodek po południowej stronie. Każdego roku przybywa wyciągów i kolejek linowych. Najnowszym nabytkiem jest kolejka gondolowa. Wielu amatorów białego szaleństwa przyznaje, że robi się to coraz bardziej alpejsko.

Do wybory są trasy o różnym stopniu trudności od niebieskiego dla początkujących, po czarny, dla wytrawnych narciarzy. Narty, nartami, ale jakie tu jednocześnie są widoki. Ze szczytu widać najwyższą, południową część Niskich Tatr, a za Kotliną Liptowską cały łańcuch Tatr Wysokich i Zachodnich.

Warto zwiedzić również jaskinie w Dolinie Demianowskiej. Rozcina ona najwyższą część Tatr Niskich, łącząc masyw Chopoka 2024m n.p.m. z Liptowskim Mikulaszem. Popołudniami koniecznie trzeba skorzystać z basenów termalnych Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu. Ciepła woda o masujące strumienie są wyśmienite na obolałe od zjeżdżania mięśnie. Całodzienny bilet do parku wodnego Tatralandia kosztuje dla dzieci 9€ a dla dorosłych 19€. W mieście można zrobić pamiątkowe zakupy w centrum handlowym. W starej części miasta tłumy odwiedzają miejsce, gdzie skazano i powieszono za żebro Janosika.

Na południowej stronie Chopoka można się po ogrzewać. Jest tam dużo śniegu, a stoki z rozłożonymi na nich hotelami wyglądają uroczo. Do jednego z hoteli można dojechać tyko wyciągiem. Można pojechać także do Szczyrbskiego Stawu w Wysokich Tatrach. Spacer wokół jeziora polodowcowego, to wspaniała wycieczka. Można stamtąd podziwiać wspaniałą panoramę tatrzańskich szczytów.

Godnym miejscem do polecenia jest także Poprad, Stare Miasto jest urzekające, wiele jest kolorowych kamieniczek, w których znajdziemy małe, urokliwe restauracje i kawiarnie. Do Popradu w okresie zimowym operuje Eurolot. Pasażerów zabiera z portu lotniczego w Warszawie. Można także pojechać samochodem, Chopok znajduje się zaledwie 80 km od granicy z Polską., droga z Krakowa to zaledwie 2,5godz, a warunki jak w Austrii, czy Szwajcarii.

Inf:
http://tanie–loty.com/lotnicze/podroze/

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Alpejski kurort w Tatrach, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Turyści w Tatrach
  2. Fantastyczne Noclegi w Tatrach.
  3. Zakopane , kurort wypoczynkowy z tradycjami.
  4. Szczawnica uroczy kurort w Pieninach
  5. integracja pracowników kluczem do sukcesu firmy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.