10 kroków do taniego latania

  • Sharebar

Tanie latanie to nie chwytliwy slogan reklamowy, to rzeczywistość dostępna na wyciągnięcie ręki, jednak trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jest ich 10, dużo? Być może, ale jeśli chcemy zwiedzić Europę i nie tylko za kilkaset złotych, na pewno warto je zapamiętać i zastosować.

Tanie podróżowanie jest możliwe dzięki tanim liniom lotniczym, jednak standard podróży z takim przewoźnikiem pozostawia wiele do życzenia. Dlatego chcąc skorzystać z usług regularnych linii trzeba bilet lotniczy kupić ze sporym wyprzedzeniem. Optymalny termin to na 2 ewentualnie 1 miesiąc przed planowaną podróżą. Nie od dziś wiadomo, że ceny biletów rosną proporcjonalnie do ilości dni pozostałych do odlotu. Jeśli nie lecimy w celach zarobkowych na dłużej, tylko na wakacje, zakupy, koncert, ewentualnie w odwiedziny do rodziny, czy znajomych, wiadomo, że będziemy wracać, dlatego kupując bilet tam, koniecznie zarezerwujmy też powrotny bilet lotniczy. Taki zabieg również pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. W przypadku tej zasady panują pewne wątpliwości, bowiem różnie to wygląda w przypadku różnych linii lotniczych. Jedni przewoźnicy w niedzielę oferują tańsze przeloty niż w tygodniu, inni wręcz przeciwnie, dlatego jeśli pobyt kończył się będzie w niedziele, koniecznie sprawdźcie cenę powrotnego biletu.

Oszczędności możliwe są także z tytułu długości pobytu. Tzn. na pewno więcej zapłacimy za lot dziś, a powrót jutro, czy po jutrze, niż za przeloty w odstępie kilku dni, najlepiej, jeśli nasza podróż potrwa co najmniej 4 dni, wtedy możemy pozyskać bilety lotnicze w korzystniejszych cenach.

Planując swój wyjazd warto skorzystać z usług tego samego przewoźnika. Podróż w jedna stronę samolotem jednej linii lotniczych, a powrót maszyną w barwach innego przewoźnika może znacznie podnieść koszty. Kolejna zasada także budzi pewne kontrowersje, wydaje się, że podróżowanie bez przesiadek jest dużo tańsze, okazuje się, że nie zawsze i czasem podróż z międzylądowaniem może okazać się korzystniejsza finansowo, ale na pewno nie czasowo. Dlatego to już do Was pozostaje decyzja, czy prosto do celu, szybciej, ale trochę drożej, czy czas nie gra roli, liczy się minimalizacja kosztów. Warto sprawdzić wszystkie oferty, porównać ceny i dopiero wtedy zdecydować. Ta zasada jest bardzo ważna, bo niewiele osób o niej wie. Otóż rezerwacja biletu nie gwarantuje jego ceny, taką gwarancję otrzymujemy dopiero po uregulowaniu należności, dlatego nie warto zwlekać z wykupem swojej rezerwacji. W tanim podróżowaniu bardzo ważne są oferty promocyjne jak np.: „szalone środy LOT-u”. w wyznaczonych godzinach określone destynacje dostępne są w dużo niższych cenach. Wiele osób bawi się w nawet w polowanie na takie promocje i szczyci tym, że zwiedzili Europę za kilkaset złotych. Duże zniżki dostępne są też po przystąpieniu do klubu lojalnościowego danej linii lotniczej i wykupieniu karty takiego klubu.

Ostatnia zasada dotyczy naszej elastyczności w temacie terminu podróży, często bowiem okazuje się, że bilet na lot następnego dnia dostępny jest w sporo niższej cenie niż ten, który my właśnie wybraliśmy. Czasem 1 lub dwa dni wcześniej, czy później może przynieść nam do 200 zł oszczędności na bilecie.

Więcej o tanim lataniu czytaj na: tanie-bilety-lotnicze.eu i biletylotniczewizzair.com

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
10 kroków do taniego latania, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.