Zalety korzystania z trampoliny

  • Sharebar

Trampolina to nie tylko niezbędny mebel ogrodowy służący do skakania, ale również doskonała okazja do tego, aby wzmocnić swoją kondycję fizyczną. Niegdyś zarezerwowana wyłącznie dla cyrkowców, obecnie coraz częściej spotykana na działkach wielu zwykłych ludzi, którzy chcą sprawić swoim dzieciom odrobinę radości. Warto jednak zauważyć, że z trampoliny mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny, nie tylko ci najmłodsi. Idealnie sprawdzi się podczas letnich rodzinnych przyjęć, dostarczając dużo śmiechu i radości nie tylko samym dzieciom, ale również dorosłym. Ponadto, skutecznie oderwie dzieciaki od ekranu telewizora czy monitora komputera.

Wpływ skakania na tej zabawce ogrodowej jak dotąd był niedoceniany. Jednak po przeprowadzeniu stosownych badań udowodniono, że korzystanie z trampoliny jest prawie 70 procent bardziej korzystne niż jogging. Zdumiewające, prawda? Kolejną zaletą tych ćwiczeń jest fakt, że mogą być wykonywane przez osoby w każdym wieku, ponieważ nie wywierają nadmiernego obciążenia na kręgosłup czy stawy, czego nie można powiedzieć o innych dyscyplinach sportowych. Jest to szczególnie ważne dla osób borykających się z nadwagą, otyłością lub podatnością na powstawanie różnych kontuzji.

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, korzystanie z trampoliny niesie za sobą wiele zalet. Jako pierwszą należy wymienić możliwość wzmocnienia komórek oraz serca, pobudzenie układu odpornościowego oraz wszystkich grup mięśniowych. Aby utrzymać równowagę podczas skoków, potrzebna jest nieprawdopodobna praca mięśni brzucha, dzięki czemu mamy okazję do ich wyrzeźbienia. Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń umożliwia oczyszczenie układu limfatycznego i poprawienie metabolizmu, usprawnienie funkcjonowania mózgu, dotlenienie skóry, przez co organizm wolniej ulega starzeniu. Trampolina to również świetna okazja do tego, aby szybko wrócić do dobrej kondycji fizycznej, korzystanie z niej zmniejszy bóle stawowe oraz kości, a także przyczyni się do zmniejszenia częstotliwości bólów głowy.

Zdaniem specjalistów, ćwiczenia na trampolinie umożliwiają spełnienie czterech podstawowych zasad skutecznego treningu. A więc – wzmacniają, dotleniają, sprawiają, że ciało zyskuje gibkość i elastyczność, a także zwiększają wytrzymałość. Wskazana nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, ponieważ wywiera korzystny wpływ na nasz kręgosłup. Jedynym przeciwwskazaniem do korzystania z trampolinowych ćwiczeń są zaburzenia równowagi wynikające z zaburzeń funkcjonowania błędnika.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Trampoliny ogrodowe – korzyści
  2. Zalety korzystania z e-mapy.
  3. Zalety korzystania z zabiegów laserowych
  4. Jak przygotować się do korzystania z sieci?
  5. Zalety bycia dyslektykiem
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.