Śląsk Wrocław w drodze po brąz 2012/2013

wks
  • Sharebar

 Trzeci sezon z rzędu na podium polskiej ekstraklasy to niewątpliwy sukces, na który zapracowali nie tylko piłkarze wrocławskiego Śląska, ale także trenerzy prowadzący ten zespół. Trzeba bowiem pamiętać, że sezon 2012/2013 WKS zaczynał jeszcze z Orestem Lenczykiem na ławce trenerskiej i dopiero po kilku ligowych kolejkach, zastąpił go nowy ulubieniec wrocławskich kibiców, czyli Stanislav Levy.

Sezon piłkarski 2012/2013 zaczął się dla Śląska kiepsko. Klęska w europejskich pucharach i słaba postawa zawodników oraz konflikty w szatni przyczyniły się do zwolnienia Lenczyka i zatrudnienia czeskiego szkoleniowca. Ten od początku swojej pracy w Śląsku zapowiedział wprowadzenie nowego stylu gry, zupełnie odmiennego od tego czego doświadczaliśmy za kadencji poprzednika. Zamiast autobusu w bramce Śląsk Wrocław miał zacząć grać bardziej kombinacyjną piłkę, w głównej mierze nastawioną na ofensywę.

Zmiany wprowadzane przez nowego trenera w początkowym okresie jego pracy nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Śląsk grał w kratkę, nie prezentując poziomu, który pozwalałby ponownie walczyć o mistrzostwo kraju. Mimo wszystko wrocławski zespół stale utrzymywał się w górnej części tabeli. Swoje miejsce często zawdzięczając nieporadności pozostałych rywali, którzy nie potrafili wykorzystać słabszej piłkarskiej dyspozycji Śląska i podobnie do niego regularnie zawodzili. 

Na szczęście w drugiej części sezonu Śląsk Wrocław zaczął grać odrobinę lepiej. Pojawił się styl. Wrocławianie zaczęli grać bardziej kombinacyjną piłkę, dłużej się przy niej utrzymywali, a dobra forma Piotrka Ćwielonga i Marcina Kowalczyka przekładała się na efekty w postaci kolejnych zwycięstw. Niestety po odejściu Tomasza Jodłowca załamała się defensywa i WKS zaczął tracić mnóstwo bramek, co w sposób definitywny przekreśliło szanse na obronę tytuły. Ostatecznie Śląsk zajął trzecie miejsce w lidze i zagrał w finale Pucharu Polski, co zapewniło mu awans do europejskich pucharów.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Śląsk Wrocław w drodze po brąz 2012/2013, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Nowa kolekcja jesień-zima 2012/2013
  2. Zmiany w prawie podatkowym 2012/2013
  3. Żłobki Wrocław – Domek Puchatka
  4. Fotografia ślubna śląsk
  5. Wrocław i jego zalety
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.