Siodełko – bez niego nie pojedziesz!

  • Sharebar

Obecnie wybór akcesoriów rowerowych jest ogromny – przy tej ilości sprzętu i dodatków rowerowych potencjalny kupiec musi odnaleźć się w gąszczu superokazji i promocji. Przygotowaliśmy krótki poradnik na co zwracać uwagę przy zakupie jednego z najważniejszych elementów roweru – siodełka. Niby jazda bez niego jest możliwa, ale jakoś nie wyobrażamy sobie dłuższej trasy bez wygodnego i dopasowanego siodełka. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi radami.

Dlaczego jest siodełko jest tak ważne?

Jednym z elementów warunkujących wygodną i komfortową jazdę rowerem jest oczywiście siodełko. Spośród wszystkich części ciała, jakie mają bezpośrednią styczność ze sprzętem, to właśnie na siodle spoczywa największa część ciężaru jego użytkownika. A zatem, jeśli chcemy odczuwać pełną satysfakcję z przemierzania świata na swoich ulubionych dwóch kółkach, musimy pamiętać, aby zaopatrzyć się w wygodne i odpowiednio dopasowane do budowy naszego ciała siodełko. Bardzo duży asortyment tego rowerowego wyposażenia znajdziemy na www.mojrowerowy.com.

 

Inne dla kobiet, inne dla mężczyzn

Generalnie, siodła dostępne na rynku możemy podzielić na dwie grupy: męskie oraz damskie. Różnica, jaka między nimi jest wynika z budowy anatomicznej przedstawiciela każdej płci.  U mężczyzny szerokość kości kształtuje się na poziomie 118 mm, zaś u kobiet – 148 mm. Ten fakt wyjaśnia nam, dlaczego siodła rowerowe damskie są szersze. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to kąt nachylenia rowerzysty podczas jazdy. W tym przypadku możemy przyjąć założenie, że im mniejszy jest kąt nachylenia, tym siodełko powinno być węższe.

 

Szersze znaczy lepsze?

Bardzo często można spotkać się z mylnymi twierdzeniami, że im szersze i bardziej miękkie siodełko będziemy mieć w swoim rowerze, tym zapewni ono większy poziom wygody. W istocie, szerokie siodło może powodować, że wewnętrzną stroną ud będziemy o nie ocierać, co bez wątpienia będzie miało przełożenie na pojawianie się otarć, podrażnień i ogólnego dyskomfortu. Absolutną nowością są żelowe siodełka rowerowe, które spotkały się z dużą sympatią wśród użytkowników dwóch kółek. To, co wyróżnia je od poprzedników to zwiększony poziom wygody, przy czym należy zauważyć, że przy pokonywaniu 100 czy 200 km dziennie, żadne siodełko rowerowe nie będzie w stanie zlikwidować uczucia dyskomfortu, jakie pojawi się w kolejnym dniu.

 

Jaką markę wybrać?

Jednym z miejsc, w którym można zaopatrzyć się w wygodne i komfortowe siodełka jest sklep www.mojrowerowy.com. Ogromna różnorodność oferowanego asortymentu sprawia, że każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie dla siebie coś, co najlepiej spełni jego oczekiwania. W ofercie sprzedawcy znajdziemy produkty znanych i cenionych producentów, jakich jak 34R, Colony, Cult, Dartmoor, Eclat, Mutiny, Octane One, Proper, RMD, WeThePeople. Prezentowane modele idealnie sprawdzą się do pedałowania, zachowując przy tym należytą poziom wygody oraz lekkość, dzięki czemu stanowią doskonałe połączenie komfortu i osiągów – nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 1.0/5 (1 oddanych głosów)
Siodełko – bez niego nie pojedziesz!, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Bez wkładu własnego, nie otrzymasz kredytu!
  2. Czemu rower, a nie inna aktywność?
  3. Przewóz osób – Usługa, bez której nie może istnieć świat!!!
  4. Druk offsetowy – warto w niego inwestować?
  5. Podróż na turecką riwierę – Przewoźnika znajdziesz to pojedziesz!
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.