Siłownia i fitness – aktywność fizyczna

aktywność fizyczna
  • Sharebar

 

W społeczeństwie gdzie dużą rolę poświęca się obowiązkom zawodowym, brakuje czasu na odpoczynek, a co dopiero aktywność fizyczną. Wiele osób kończy swój kontakt ze sportem wraz z ostatnią lekcją wychowania fizycznego w szkole ponad gimnazjalnej.Aktywność fizyczna Polaków

Zaledwie niewielki procent Polskiego społeczeństwa regularnie korzysta z obiektów sportowych, oczywiście nie każdy ma dostęp, ale co z większymi miastami w których siłownie, baseny i hale sportowe świecą pustkami?

Uprawiaj sport dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Rekreacja to nie tylko sposób na zabicie nudy czy rozrywka w letni poranek, trzeba ją traktować jako istotny czynnik mający wpływ na nasze zdrowie, układ nerwowy i dobre samopoczucie psychiczne. Ktoś z czytelników może powiedzieć że w okolicy miejsca zamieszkania brak mu ścieżek rowerowych lub parku gdzie mógłby biegać z psem, a może za rogiem jest siłownia lub klub fitness? Profesjonalny trener zadba o naszą sylwetkę i kondycję, do następnych wakacji przejdziemy metamorfozę, żaden ze znajomych nie pozna nas z daleka.

Siłownia dla każdego!

Często można spotkać się z nieprzychylnymi opiniami, że rekreacja i wszelkie sporty zespołowe były modne w starożytnej Grecji lub Rzymie, a w XXI wieku należy spędzać czas przed ekranem monitora, błąd! Siłownia i wszelkiego rodzaju kluby nie są oblegane tylko przez wygolonych łysoli, ale także ludzi inteligentnych i wysoko postawionych. Pamiętaj, że sport to zdrowie, zmień swój plan dnia tak byś mógł poświęcić chwilę na zajęcia sportowe lub rekreację.

Kluby sportowe dla seniorów

W krajach wysoko rozwiniętych takich jak Wielka Brytania czy Francja organizowane są specjalne kluby sportowe dla seniorów i osób w podeszłym wieku, obalane są stereotypy związane z wiekiem odpowiednim do aktywności fizycznej. Nie wspominajmy o ludziach młodych, szkoły przygotowują specjalne zajęcia by każdy znalazł coś dla siebie. Kroczmy podobnymi ścieżkami jak nasi zachodni sąsiedzi by nasze społeczeństwo nie bało się rekreacji i sportu. W internecie również na każdym kroku widzimy artykuły, że sport to zdrowie i należy dbać o swoją kondycję fizyczną.

Sprawdź znaczenie snu sport na sennik.biz

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sklep ze sprzętem do fitness
  2. Forum sportowe w sieci
  3. Smaczne Batony Fitness
  4. To właśnie sport
  5. Dyskusyjne forum sportowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.