Rowerowy zawrót głowy

  • Sharebar

Moda czy też trend rowerowy jaki z roku na rok kształtuje się w nieomal każdym mieście w Polsce może napawać radością. Z tego powodu weselą się nie tylko sprzedawcy rowerów, ale i urzędnicy miast bowiem maleją w ten sposób korki na drogach, cieszą się również mieszkańcy, bowiem wraz z narastającym zamiłowaniem rowerami budują się coraz to nowsze drogi rowerowe i inne obiekty, w których można się zrelaksować i odpocząć.

Rosnący procent aktywnych cyklistów w ostatnich latach wzrósł kilkukrotnie, a postawa ludzi, którzy coraz częściej dokonują sensownych wyborów dbając o swoje zdrowie fizyczne na pewno zasługuje na afirmację, bowiem w nowoczesnym świecie słodkich i tuczących pokus, kłopot otyłości i słabej sprawności ruchowej stanowi ogromne zagrożenie.

 

Nadmorskie podejście do rowerów

Bezapelacyjnie jednym z godnych naśladowania i życzliwym zdrowej aktywności fizycznej, a nade wszystko przejażdżkach na rowerze jest nadbałtyckie miasto Gdynia. Rowery stanowią bowiem bardzo duży procent wszystkich pojazdów poruszających się po drogach, a ścieżki rowerowe powstają w niebywałym wręcz tempie.

Mieszkańcy tego miasta mocno docenili zalety jazdy rowerem, których pewnie porównać można do obywateli Holandii, gdzie bicykle są niemal bardziej popularne niż samochody.
Gdynia ma również to do siebie, że jako jedno z miast nadmorskich może zaproponować swoim mieszkańcom i odwiedzającym turystom wyjątkowe wręcz emocje z przejażdżki rowerowej. Nie ma bowiem nic bardziej malowniczego niż rekreacyjna przejażdżka brzegiem morza, czy to oblanego promieniami pełnego słońca czy w zdumiewającym zachodzie słońca. W dodatku ścieżki dla rowerzystów w Gdyni biegną dodatkowo przez wybujałe lasy i zielone parki.

Jak więc nie oprzeć się pokusie będąc w tym wyjątkowym mieście i nie skusić się na przejażdżkę rowerem – nie mamy pojęcia, wiemy tylko, że rowerzyści z Gdyni mają w rzeczywistości wiele szczęścia i mamy nadzieję, że pozostałe miasta Trójmiasta a następnie Polski pójdą jej śladami.

 

Pozdrawia ekipa:
Sklepu rowerowego BikeSalon z Gdyni

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Rowerowy zawrót głowy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.