Popularność ścianek wspinaczkowych

wspinaczka
  • Sharebar

W Polsce coraz większą popularność zyskują wyjazdy integracyjne połączone z rozrywką, nie tylko kulturalną, ale także sportową. Z usług wielu firm organizujących takie wyjazdy korzysta coraz szersza rzesza przedsiębiorstw. Jedną z zyskujących na popularności form spędzania czasu są ścianki wspinaczkowe. Wielu ludzi korzysta z nich na co dzień, jednak dopiero wyjazd ze współpracownikami daje prawdziwe poczucie rywalizacji. Taki wyjazd nie tylko łączy i tworzy więź między na pozór obcymi sobie ludźmi, ale i poprawia nieco kondycję i zapał do pracy uczestników.

Wspinaczka ściankach wymaga przynajmniej minimalnego przygotowania w zakresie znajomości zasad i bezpieczeństwa, które na miejscu przeprowadza wykwalifikowana obsługa ścian wspinaczkowych. Dla całkowitych amatorów jest możliwość wspinaczki z pełną asekuracją instruktora. To te osoby również dbają o zapewnienie użytkownikom jak najlepszych warunków do zabawy. Ośrodki i firmy zajmujące się obsługą zapewniają sprawdzony sprzęt niezbędny do bezpiecznego korzystania ze ścianek (czyli liny, uprzęże, karabińczyki, kaski).

Właśnie z uwagi na bezpieczeństwo, zmienność pogody oraz możliwość układania dróg o różnym stopniu trudności, zarówno zawody wspinaczkowe jak i wyjazdy integracyjne często odbywają się na ściankach sztucznych. Wspinanie po przykręconych chwytach o różnorodnym kształcie ułatwia organizację konkursów, których nagrody mogą, aczkolwiek nie muszą, mieć związek z działalnością pracownika na co dzień.

Trzeba jednak pamiętać, że wspinaczka na ściance nie jest dla każdego. Dlatego też z takiej formy rozrywki korzystają najczęściej właściciele firm, w których kadra pracownicza jest jeszcze stosunkowo młoda i sprawna fizycznie.

Aktualnie bogata oferta firm organizujących takie wyjazdy zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji o tym, czy wysłać swoich pracowników na szkolenie i do ośrodka odnowy biologicznej, czy na sportowe zmagania. Ścianka wspinaczkowa, coraz bardziej lubiana i popularna, jest z pewnością świetnym rozwiązaniem dla osób znudzonych i zmęczonych codzienną pracą.

Czytaj więcej: szkolenia survivalove

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.