Piłki do tenisa – jak wybrać?

  • Sharebar

Dla wielu osób piłka do tenisa nie ma większego znaczenia. W końcu ma się tylko odbijać i umożliwiać graczom rozgrywkę. W gruncie rzeczy odpowiednio dobrana piłeczka istotnie wpływa na przebieg całej gry.Profesjonalni tenisiści używają nowych piłek za każdym razem, jak tylko wchodzą na kort. To chyba jest wystarczającym dowodem na to, jak ważnym elementem podczas gry są piłki do tenisa.

Jak wybrać odpowiednie piłki do tenisa?

Dużą popularnością cieszą się piłki marki Penn, które są oficjalnym liderem podczas rozgrywania najważniejszych turniejów świata. Dostępne w specjalnym, wypełnionym ciśnieniem pojemniku pakowane po 3 albo 4 sztuki. Aby sprawdzić czy piłka nadal nadaje się do gry, można wykonać jeden, ale jakże błahy test. Całość polega na tym, aby piłeczkę unieść na wysokość 2,5 metra, a potem puścić i patrzeć, czy odbije się od twardej nawierzchni. W sytuacji, gdy odbije się na wysokość 140 cm, świadczy to o tym, że nadal jest idealnie napompowana. Gracze o przeciętnych umiejętnościach zwykle powinni wymieniać piłki do tenisa po sześciu lub ośmiu rozegranych setach. Amatorzy zazwyczaj nie potrafią uderzać piłki na tyle mocno, dlatego nie zużywają się one tak szybko, przez co wytrzymują dłużej. Ale warto pamiętać, że piłki leżąc nieużywanymi w szafie czy na półce w końcu tracą ciśnienie i w efekcie stają się nieprzydatne do gry w tenisa. Oprócz Penn’a, czołowymi producentami piłek do tenisa jest Wilson, Dunlop, Prince czy Head. Wszystkie z nich cieszą się również dobrymi parametrami, choć jak wiadomo, każdy z nich posiada grono swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie mniej jednak, tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań. Tenisiści – amatorzy nie potrzebują takich piłek jak zawodowcy, dlatego mają o wiele większy wybór w dziedzinie doboru idealnej piłki do tenisa.

Profesjonaliści stoją już przed trudniejszym wyborem albowiem piłka, której będą używać musi charakteryzować się już specjalnymi właściwościami. Musi mieć moc i rotację. Na dzień dzisiejszy Penn oraz Wilson stanowią najchętniej kupowaną markę piłek, przede wszystkim dla panów, podczas gdy Dunlop zaopatruje graczy początkujących, oferując im tanie, a zarazem wytrzymałe piłeczki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kazimierz Deyna – legenda piłki
  2. Troszkę o tenisie ziemnym
  3. Jak ubezpieczać boisko
  4. Jak rosną zabawki z dziećmi?
  5. Czym powinno być chronione boisko
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.