Jakie zmiany w nas zachodzą podczas jesieni

  • Sharebar

Warto pamiętać, że jesień należy do tych chłodniejszych miesięcy. Wtedy to też pojawiają się chłodniejsze wiatry zwłaszcza w naszym klimacie, który jest przecież umiarkowany. Zimny wiatr oddziałuje na nasz organizm i to w dość znaczący sposób. Zwiększa się, bowiem suchość, a jeśli w tej porze również deszcze to zmianom ulega również wilgotność i ciężkość całego ciała.

W takim okresie nie trudno o przeziębienie czy grypę. Dlatego aby czuć się lepiej powinniśmy spożywać zdrowe produkty.

Pozbycie się wilgoci z ciała

Jeśli chcemy usunąć wilgoć z naszego organizmu to warto jeść potrawy, które same w sobie są naprawdę ostre. Ostre rzeczy mają to do siebie, że w ten sposób możemy z łatwością wysuszyć cały organizm, a także odpowiednio dobrze go rozgrzać. Większe występowanie wilgoci może doprowadzić do tego, że będzie nas męczył katar oraz będziemy mieli trudności z oddychaniem przez flegmę, która będzie znajdować się w górnej części naszego układu pokarmowego. Na wyżej wymienione problemy zaleca się również smaki gorzkie i cierpkie, ponieważ są one również dobre zwłaszcza na taką, a nie inną porę roku. Na jesień dobrze spożywać produkty słodkie one również mają podobne właściwości. Jeśli chcemy określić swoją dietę na zimę to konieczne jest to aby pełna dieta zawierała w sobie wszystkie wspomniane 6 smaków. Dlatego nie bójmy się stosować różnych sałatek, ponieważ okażą się one dla nas naprawdę dobrym wyborem, z którego będziemy mogli bezpośrednio skorzystać.

 

Spożywamy większe ilości różnych zdrowych rzeczy

W takich chwilach musimy spożywać także większe ilości cebuli najlepiej surowej, a także gotowanego poru, ponieważ jest on naprawdę zdrowy. Jeśli zaś chodzi o słodkie smaki to nie powinno zabraknąć na naszym stole szparagów, a także owoców pomarańcza, gruszek, daktylów oraz innych, które mogą w znaczący sposób zabezpieczyć nasz organizm przed zmianami. Z kwaśnych smaków na tę porę poleca się śmietanę kwaśną, cytrynę, grejpfrut czy nawet brzoskwinie. Jak, więc sami widzimy smaki naprawdę wpływają na nasz organizm to właśnie dlatego musimy dbać o to aby nasze ciało chroniło się w ten sposób przed każdą niekorzystną zmianą zwłaszcza chorobową.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jakie zmiany w nas zachodzą podczas jesieni, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jakie zmiany przynosi Corel Draw x7
  2. Kwasy DHA priorytetowe podczas ciąży
  3. Nitrobolon – wspomaganie podczas treningu
  4. Rolki, na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
  5. Żaluzje do mieszkania – jakie wybrać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.