Jaki sprzęt rowerowy dla osoby otyłej?

  • Sharebar

Idealny sprzęt rowerowy to taki, który spełni nasze wszystkie oczekiwania, I o ile w większości przypadków nie mamy zbyt wygórowanych preferencji, tak problem pojawia się wtedy, gdy cyklistą jest człowiek z nadwagą. Jak w takim razie wybrać dla niego rower, który zniesie tak duże obciążenie?

Poszukując sprzętu rowerowego dla osoby ważącej ponad 100 kilogramów, należy postawić przede wszystkim na rowery górskie oraz miejskie czy turystyczne. Podstawą są oczywiście koła, na których spoczywa cały ciężar cyklisty. Wiadomym jest, że to właśnie one narażone są na największy ciężar, dlatego jest to pierwszorzędna sprawa, na jaką należy zwrócić uwagę. Koła muszą być wzmacniane, dzięki temu zapewniają sztywność oraz wytrzymałość. Marketowe pojazdy są niestety wykonane z materiałów kiepskiej jakości, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie jego zakup w sklepie z profesjonalnym sprzętem rowerowym. W dalszej kolejności rzeczą niezwykle ważną są szprychy. Optymalnie byłoby, gdyby były stalowe – wówczas o wiele lepiej zniosą duże obciążenia i pozwolą na swobodne toczenie się kół.

Równie warty uwagi jest napęd, a zatem korba, suport oraz pedały. Sprzęt rowerowy w przypadku osoby o nieco tęższej budowie ma za zadanie udźwignąć ciężar rowerzysty, dlatego musi charakteryzować się elementami o wysokiej jakości. A to warunkują wyłącznie markowi producenci. Dlaczego warto postawić na firmę? Powodów jest wiele, w pierwszej kolejności należy zauważyć o wiele większą sztywność, co z pewnością istotnie przekłada się na mniejszą podatność na odkształcanie.

Sklepy oferujące profesjonalny sprzęt rowerowy mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza osobom o zwiększonej masie ciała. Oni doskonale wiedzą, jak trudno jest znaleźć dla siebie rower, który posłuży na lata. Na jego wytrzymałość wpływają również środki napędu, czyli pedały. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że muszą być mocne oraz solidnie wykonane. Najbardziej polecane są te typu platforma z łożyskami maszynowymi albo kulowymi.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jaki sprzęt potrzebny jest na budowie
  2. Internetowy sklep rowerowy.
  3. Sprzęt bokserski dla zawodowców
  4. Jak zorganizować godny pochówek dla zmarłej osoby która była nam bardzo bliska ?
  5. Jak dobrze wybrać sprzęt sportowy?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.