Jak się przygotować do ferii na stoku?

gogle narciarskie
  • Sharebar

Ferie się rozpoczęły na dobre zaczyna coraz więcej śniegu padać za oknami jest to więc idealna pogoda aby ferii nie spędzać przed telewizją a spędzić je aktywnie np. na stoku narciarskim. Takie rozwiązanie jest nie tylko przyjemne ale i bardzo zdrowe zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jak się odpowiednio do tego aktywnego wypoczynku przygotować o tym będzie ten artykuł.
Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest odpowiedni kombinezon narciarski mowa tutaj o kurtce narciarskiej i spodniach narciarskich. Powinny one być wykonane najlepiej z materiału odpornego na uszkodzenia a także posiadać we wnętrzu membranę np. Gore-Tex (droższa) oraz Vaportex (tańsza ale nie wiele ustępująca Gore). Membrana zapewni nam odpowiednią wentylację poprzez usunięcie nadmiaru potu  z naszego ciała a także nie dopuści chłodu do środka. Ważnym także elementem jest fakt dopasowania kombinezonu do ciała. Powinien on nie krępować naszych ruchów a jednocześnie być w miarę dopasowany do naszego ciała. Warto także przy wyborze kombinezonu narciarskiego zwrócić uwagę aby posiadał laminowane szwy oraz system kieszeni który sprosta naszym wymaganiom (minimum stanowią 2 kieszenie wewnętrzne oraz 2 kieszenie zewnętrzne).

Po wybraniu kombinezonu narciarskiego warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria takie jak: gogle narciarskie, kask narciarski oraz rękawice narciarskie. Zapewnią one nam nie tylko bezpieczeństwo ale także podniosą komfort jazdy na stoku narciarskim.

Będąc tak przygotowanym możemy być pewni że nie groźna nam zima i jednocześnie możemy się cieszyć z białego szaleństwa.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak utrzymać ciepło ciała na stoku
  2. Jak przygotować dom do sprzedaży
  3. Jak przygotować prezentację maturalną?
  4. Jak przygotować dobre opisy produktów do e-sklepu?
  5. Jak przygotować lokal na przyjęcie, czyli serwetki bankietowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.