Jak dobrze wybrać instruktora narciarstwa?

winter-landscape-1435422-m
  • Sharebar

Sezon narciarski w pełni. Po tym jak zima zawitała na dobre w góry, stoki narciarskie roją się od amatorów białego szaleństwa. Czy jednak zawsze jest to bezpieczne? Jazda na nartach może wydawać się prosta, dopóki nie staniemy na szczycie góry i nie zobaczymy jak stromo prezentuje się stok u naszych stóp. Czy zatem inwestycja w zajęcia z instruktorem narciarskim jest trafna? Jak najbardziej tak, zwłaszcza, że na stoku odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także na bezpieczeństwo osób, które szusują w naszym otoczeniu.

Znaczenie wyboru instruktora

Wybór odpowiedniego instruktora narciarstwa jest fundamentalnie ważny z uwagi na nasze bezpieczeństwo. Dobry instruktor nauczy nas prawidłowej techniki szusowania oraz zasad przetrwania na stoku. Zły sprawi, że nasze przygotowanie pozostawi wiele do życzenia, co spowoduje zagrożenie dla naszego zdrowia, a może nawet i życia.

Gdzie szukać szkoleń narciarskich?

Niezłym pomysłem na znalezienie odpowiedniego szkolenia narciarskiego jest zasięgnięcie opinii u znajomych. Jeśli są oni zadowoleni, dysponują dobrą techniką, a na stoku czują się pewnie, to znaczy że w sposób prawidłowy została im zaaplikowana wiedza na temat szusowania. Cennym źródłem na temat szkoleń narciarskich może okazać się także Internet, aczkolwiek pochodzić do niego trzeba z pewną dozą ostrożności. Część opinii może być bowiem sponsorowana. Jeśli jednak jakaś szkoła czy instruktor zbiera wiele pochlebnych recenzji, to znaczy, że coś jest na rzeczy.

Sprawdź papiery

Każdy, kto chce prowadzić szkolenia narciarskie musi posiadać do tego stosowne uprawnienia. Jakie? Legitymację Polskiego Związku Narciarskiego oraz licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Bez posiadania udokumentowanych kwalifikacji działania szkoleniowe są nielegalne. Przynależność do Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa gwarantuje ponadto możliwość ubiegania się o odszkodowanie, gdy ewentualnie dojdzie do wypadku na stoku. Wynika to z posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Czytaj więcej: szkolenia narciarskie

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak dobrze wybrać sprzęt sportowy?
  2. Warsztat samochodowy – jak dobrze wybrać
  3. Jak dobrze wybrać kapele weselną?
  4. Tłumacz przysięgły – jak dobrze wybrać?
  5. Historia narciarstwa biegowego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.