Hantle i obciążenia dla kobiet i mężczyzn

rekreacja
  • Sharebar

Mocne i silne mięśnie to punkt honoru dla wielu osób, zwłaszcza dla mężczyzn. Za pomocą różnego rodzaju ćwiczeń, najczęściej wykonywanych na siłowni, dążą oni do rozwiniętych mięśni – zwłaszcza klatki piersiowej oraz bicepsów. Można jednak zadbać o taki efekt bez konieczności wizyt na siłowni oraz bez posiadania drogiego sprzętu, jakim są sportowe atlasy.

Do pracy nad mięśniami górnych partii ciała doskonale bowiem nadają się hantle wraz z obciążeniami. W zależności od tego, czy chce z ich korzystać kobieta czy mężczyzna wyróżnia się dwa rodzaje hantli. Pierwszy z nich jest wytworzony z winylu. Są to raczej niewielkie i niezbyt ciężkie kolorowe hantle, których waga zaczyna się już od pół kilograma. Jest to przede wszystkim doskonały rekwizyt do ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz do aerobiku. Dzięki niemu kobiety mogą wzmacniać swoje mięśnie bez obawy o to, że staną się one zbyt rozrośnięte. Te winylowe kolorowe hantle charakteryzują się ponadto dość atrakcyjnymi cenach, już od kilkunastu złotych za komplet (2 hantle). Ciekawą alternatywą dla takich hantli są obciążenia na rzep, które zakłada się na nadgarstki lub kostki nóg. Dla wielu kobiet okazują się one wygodniejsze podczas aerobiku niż tradycyjne hantle winylowe. Z kolei dla mężczyzn przeznaczone są hantle i obciążenia. Składają się one z krótkiego stalowego gryfu oraz z żeliwnych obciążeń. Już sam gryf potrafi być cięższy niż pojedyncze winylowe hantle. Do tych gryfów mocuje się obciążenia, które są dostępne w różnych ciężarach – sami sobie dobieramy takie, które są zgodne z naszymi oczekiwaniami, ale też możliwościami fizycznymi.

Pamiętajmy jednak, by nie umieszczać większego ciężaru niż jest w stanie utrzymać dany gryf. Stalowo-żeliwne hantle kupuje się już w komplecie z konkretnymi obciążeniami, choć te można sobie dodatkowo dokupić, przez co istnieje możliwość regulacji podnoszonych ciężarów. Wszystkie te produkty – i hantle winylowe (doskonałe dla kobiet i dzieci), i te żeliwne – można nabyć w sklepach oferujących sprzęt sportowy oraz fitness.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Dobry lek dla kobiet w ciąży
  2. Środki czystości i kosmetyki dla mężczyzn
  3. Idealne zapachy dla mężczyzn
  4. Luksusowe perfumy dla mężczyzn
  5. Lekarz ginekolog dla kobiet
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.