Czego nie można robić na siłowni?

  • Sharebar

Okazuje się, że każda siłownia ma swój własny klimat, co sprawia, że często wybieramy ją właśnie pod tym względem. Jednakże bez względu na to, jaki klub wybieramy, musimy wiedzieć, że każda siłownia ma swoje własne zasady, których należy przestrzegać. Czasem w praktyce jest to uciążliwe, jednakże mimo tego, warto wiedzieć, jakie zasady prosperują w danym fitness klubie. Jest to bardzo istotne albowiem siłownia to miejsce publiczne, przez co nie możemy utrudniać treningu innym osobom, jakie tutaj przychodzą.

Higiena osobista i strój

Niezwykle ważnym aspektem jest zachowanie zasad higieny osobistej, ponieważ z siłowni korzysta każdego dnia ogromna ilość osób. Warto zadbać, aby także nasz strój nie był tylko elementem naszego gustu, lecz przeciwnie powinien być adekwatnie dobrany a także pasować do naszej sylwetki. Warto zachować pewien umiar i nie traktować siłowni, jako pokazu mody.

Siłownia a przeziębienie

Czasami nawet w chwili, kiedy jesteśmy przeziębieni chcemy udać się na siłownię, aby aktywnie ćwiczyć. Jednakże, pomimo, że osobiście dobrze się czujemy to jednak inni użytkownicy siłowni nie zawsze mają ochotę ćwiczyć z osobą, która to po prostu jest chora. Osoby z infekcją na pewno nie są mile widziane w siłowni, dlatego też lepiej wykurować się a dopiero potem udać na zajęcia.

Niestosowne komentarze

Jeśli wykazujesz jawną pogardę dla innych osób, które to korzystają z siłowni, na pewno szybko wzbudzisz niechęć. Niedopuszczalnym zachowaniem jest, więc krytykowanie wyglądu, stylu, czy też zachowania innych uczestników, a tym samym naśmiewanie się z nich. Nie wolno w czasie wspólnych ćwiczeń na siłowni wytykać błędów innym osobom, albowiem atmosfera staje się napięta i nieprzyjazna.

Należy mieć na uwadze, że siłownia jest miejscem o charakterze publicznym, dlatego też należy pamiętać o wszystkich zasadach, jakie w niej panują. Dzięki ich przestrzeganiu będziemy mogli ćwiczyć zawsze w miłej oraz w przyjaznej atmosferze, zaś efekty ćwiczeń będą dla nas pod każdym względem idealne. Rozwiązaniem jest utworzenie własnej siłowni.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.