Buty spd – jeździj wygodniej

  • Sharebar

Od jakiegoś czasu, niezwykle popularnym tematem w kolarskim świecie amatorów stały się buty spd. Co kryje się pod tym określeniem? Odpowiedź jest prosta. Jak samo określenie wskazuje są to buty, ale o tylenadzwyczajne, bo specyficznego przeznaczenia. Z marszu rodzi się pytanie „ale jakiego?”. Buty spd, czyli shimano pedaling dynamics, zostały specjalnie opracowane przez pracowników firmy shimano w celu łatwiejszej, bardziej ergonomicznej, a co za tym idzie wydajniejszej jazdy rowerowej. Wszyscy profesjonaliści stosują je wraz z pedałami spd, a teraz co raz więcej miłośników rekreacyjnej jazdy na rowerze zaczyna się nimi interesować.

Mechanizm zaprojektowany przez shimano deklasuje konwencjonalne pedały platformowe, a w zawodowym światku już kompletnie wyparł pedały noskowe. Zastanawiasz się, dlaczego buty spd stały się takim przełomem? Ich główną atrybutem jest to, iż gdy jedna kończyna pcha pedał, druga go ciągnie, dzięki czemu podjazdy i sprinty stają się dużo łatwiejsze. Czyli jak już wspomniałem przede wszystkim efektywność, ale także stabilność, gdyż but nie ma prawa ześlizgnąć się z pedału. W dodatku mocowania tutaj zainstalowane są całkowicie bezpieczne. Podczas wypadnięcia z roweru buty spd wypinają się z pedałów, dzięki czemu nie jesteśmy wyeksponowani na przykre skręcenia.

To dzięki tym dogodnością buty spd zdobywają ogromną rzeszę zwolenników wśród miłośników jazdy na rowerze. Mniej wyczerpująca jazda pozwala na odleglejsze wypady, a co się z tym wiążę na jeszcze większą frajdę z jazdy. Koszt takiego ulepszenia roweru nie jest aktualnie wielki. Starczy 300zł, aby dokonać zakupu dobrej jakości sprzętu, a nawet czasem można upolować coś w mniejszym budżecie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybieramy buty narciarskie
  2. Buty piłkarskie w czterech odsłonach
  3. Odwiedzamy sklep sportowy, by kupić buty
  4. Buty Maciejka – mądry wybór
  5. Wyjściowe buty męskie, jakość czy cena?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.