Airsoft- bezpieczna i wciągająca gra

  • Sharebar

Airsoft to gra zespołowa, która wykorzystuje repliki broni palnej( pneumatyczne, gazowe, sprężynowe, elektryczne). Jest to bezpieczna rozrywka, pod warunkiem że przestrzega się podstawowych zasad. Głównym celem w tej grze jest trafienie w przeciwnika plastikową kulką. W aisrfort może brać udział od kilku do kilkuset osób. Najczęściej te gry przeprowadza się w odludnych miejscach: poligony wojskowe, lasy, puste budynki). Często scenariusz tej zespołowej gry naśladuje historyczne działania wojenne, policyjne. Podczas uprawiania tego sportu niezbędnym elementem wyposażenia są okulary ochronne. W czasie trwania gry zawodnicy stosują taktyki przypominające te wojskowe.

Repliki ASG powstały po II wojnie światowej w Japonii, aby umożliwić ćwiczenia militarnym oddziałom. Pierwsze komercyjne repliki pojawiły się na rynku z latach osiemdziesiątych. Obecnie airsoft jest bardzo popularną rozrywką na całym świecie.

Wielu entuzjastów tego sportu podkreśla, że jest to duża dawka adrenaliny. Air Soft Gun to hobby bardzo podobne do paintballa, w którym wykorzystuje się dostępne w Polsce repliki broni palnej. W grze ASG można stosować oryginalne mundury, a także wyposażenie taktyczne. Repliki ASG  są bardzo zbliżone do broni palnej, często są nie do rozróżniania dla laika. Repliki zapewniają duży realizm w tym sporcie.  Taka gra na pewno uczy zasad obchodzenia się z uzbrojeniem i pomaga kontynuować strzeleckie tradycje.

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czym są gry airsoft?
  2. ASG i PAINTBALL – gry dla chłopców
  3. Strategiczna planszowa gra dla dzieci i dorosłych
  4. Gra w piłkarzyki
  5. Repliki zegarków
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.