Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy buty

  • Sharebar

Jeżeli chodzi o obuwie to mamy tu bardzo różnorodną rozpiętość cen. Zależy to tak od jakości materiału z jakiego zostało ono zrobione, jak również marki obuwia i sposobie jego wykonania. Najtańsze buty możemy kupić już za około 20 zł, jednak wówczas należy pamiętać, że po niedługim czasie mogą one się zniszczyć i nie wytrzymać nawet jednego sezonu. Najczęściej obuwie takie jest dostępne na wszelkiego rodzaju bazarach i w tańszych sklepach, posiadających asortyment bliżej nieokreślonej marki.

Jeżeli chcemy, aby nasze obuwie wytrzymało przynajmniej przez jeden sezon to warto wydać nieco więcej i zaopatrzyć się w droższe buty, gdyż cena najczęściej jest współmierna do jakości danego obuwia. Najwięcej wydamy tu na buty markowe. Z reguły powinny one służyć nam przez dłuższy czas i też wolniej się zużywać, niż te tańsze. Wówczas to powinniśmy się wybrać do sklepu firmowego, ponieważ na bazarach spotkamy się z wieloma rodzajami butów, niezwykle podobnych do tych markowych, ale jednak określanych mianem „podróbek”, co nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka. Najczęściej mówimy tu o obuwiu sportowym. Przykładem może być marka Adidas, gdzie za obuwie w sklepie tej firmy zapłacimy około kilkuset złotych. Na wspomnianym bazarze, rynku bliźniaczo podobny produkt będzie przynajmniej dziesięciokrotnie tańszy, ale tylko potocznie nazywany mianem „adidasów”. Tu niekiedy klient nabiera się na celowo stosowany logotyp z czterema paskami, gdzie firmowy but Adidasa posiada jedynie trzy paski. Tego typu przykładów jest wiele, a to tylko jeden z nich.

Kiedy zamierzamy kupić buty warto bliżej przyjrzeć się im, jak są wykonane i jakich materiałów do ich produkcji użyto. Dobrze gdyby dany but był nie tylko klejony, ale przede wszystkim szyty. Szwy takie są już widoczne gołym okiem. To może nam zapewnić większą trwałość takich butów. Ponadto należy zażądać paragonu, który to czasem jest kwitkiem określającym termin zakupu towaru z kilkoma dodatkowymi informacjami, co będzie niezbędne w przypadku oddania takich butów do naprawy. Wówczas to mówimy o gwarancji na obuwie. Niekiedy jest też tak, że zniszczone buty, oddajemy do naprawy, kiedy to jeszcze obowiązuje termin ważności tejże gwarancji, a producent oferuje nam nowe obuwie, odpowiadające temu wcześniej zakupionemu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybieramy buty narciarskie
  2. Na co zwrócić uwagę zamawiając świadectwo energetyczne budynku?
  3. Buty i kopertówki
  4. Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu nagrobka ?
  5. Które buty w góry?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.