Jakie te buty czółenka…

buty czółenka
  • Sharebar

Co kryje się pod hasłem czółenka? Na to pytanie zna odpowiedź pewnie każda kobieta, chociaż dla mężczyzny niekoniecznie będzie to oczywiste. Otóż w celu zaliczenia określonych butów do czółenek należy sprawdzić, czy spełniają one konkretne wymogi. Po pierwsze muszą one oplatać stopę, a przy tym być na tyle niskie, by nie wystawać ponad kostkę. Po drugie są to buty, których nie wiążemy ani nie zapinamy.

Tutaj wyjątkiem mogą być coraz częściej pojawiające się delikatne i praktycznie nie rzucające się w oczy paseczki, które mają za zadanie przytrzymywać drobne stopy najszczuplejszych pań, które (gdyby nie to udogodnienie) byłyby skazane na obycie się bez czółenek. Lekkie wsunięcie stopy i już buciki ubrane, właśnie tak to wygląda. Po trzecie konstrukcja tego typu butów zazwyczaj jest zamknięta (przeważnie ale nie zawsze, zawsze są wyjątki). Ich cechą charakterystyczną jest również to, że można je bardzo szybko założyć na nogę poprzez jedno wsunięcie. Dlatego czółenkami będą nie tylko obcasy, koturny czy też coraz bardziej modne platformy, ale także na przykład zwykłe (niewiązane lub posiadające niewymagające wiązania przy każdym zakładaniu) tenisówki, które można założyć w wyżej wymieniony sposób. Jak widać pojęcie czółenka jest bardzo obszerne i może stanowić zmyłkę dla nie będących w temacie panów.

Jednak pozostając przy temacie tego typu butów dla projektantów czółenkami pozostaną buty ładne, kobiece i z lekkim podwyższeniem, natomiast dla specjalistów od pisania pojęć, zajmowania się literaturą czółenkami będą każde buty. A Państwo jak myślą?

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jakie buty kupują panowie
  2. Wybieramy buty narciarskie
  3. Buty i kopertówki
  4. Buty piłkarskie w czterech odsłonach
  5. Czy warto kupować buty przez Internet?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.