Zaproszenie do źródełka

wycieraczki
  • Sharebar

Zawsze marzyłam o pałacu. Prywatnym co prawda, nie znaczy to jednak, że zupełnie pustym. Takim dla mnie na wyłączność, nie tylko od święta. Osobiście decydowałabym o tym, kto miałby możliwość w nim przebywać.

Z zewnątrz przypominałby bardzo szczupły zamek, gotyckie wieże nie sięgałyby nieba, jednak z pewnością widoczne mogłyby być z daleka. Komnata na szczycie jest stanowczo przereklamowana, choć z drugiej strony cóż bardziej trafnego należałoby zlokalizować w pomieszczeniu z szansą na takie widoki? Jadalnia. Taka tylko moja, jadłabym w niej w samotności, ewentualnie z moją parą. Cóż mogłoby bardziej urozmaicić klimat, niż śniadanie podczas wschodu Słońca w zasięgu Nieba?

Korytarze kazałabym pomalować na jasne barwy. A może pastele? Jedno tylko, co wiem, to nie chciałabym szarości. To miejsce kwitnącego szczęścia, refleksji, melancholii. Nawet myszy przez moment nie czułyby smutku.

Zaraz przy wejściu byłoby urządzenia czyszczące buty przybyłych tak, że aż by lśniły- coś jak wycieraczki systemowe. Z twarz znikałyby grymasy, z umysłów troski. Dzieliłabym z każdym gościem własne szczęście pozwalając im przebywać w oazie spokoju czerpiąc z jej źródła ambrozję gaszącą wszelkie pragnienia.

Czy to byłoby odpowiednie miejsca do ucieczki od problemów? Z pewnością. Jeżeli chcesz odseparować się od codzienności, nie pamiętać przez moment przykrości i nie przyjemności to zapraszam. Do tego zameczku, który nie istnieje, lecz na Twoje życzenie przyśni Ci się zaproszenie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Zaproszenie do źródełka, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Wiosna i zaproszenie do kolarstwa szosowego
  2. Badanie mocy silnika
  3. Dla kogo klimatyzacja?
  4. Bielizna damska
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.