Zalety telewizji cyfrowej

Pilot TV
 • Sharebar

Z badań przeprowadzonych przez firmę Millward Brown SMG/KRC wynika iż, Polacy w czasie wolnym najczęściej oglądają telewizję (aż 52%). Centrum Badań Opinii Społecznej również wykonało podobny sondaż, z którego wynika, iż oglądanie telewizji to nasz główny sposób spędzania weekendów oraz wolnego czasu.

Oglądanie telewizji to jedno z naszych ulubionych zajęć, warto więc przyjrzeć się z bliska ofertom telewizji cyfrowej, tak aby wybrać odpowiedni pakiet kanałów dla siebie. Pakiety różnią się między sobą ceną i ilością kanałów telewizyjnych (w tym kanałów w jakości HD).

Aktualnie w Polsce funkcjonują 3 platformy telewizji cyfrowej, są to Cyfrowy Polsat, NC+ oraz Orange TV. Szacuje się, iż z usług powyższych dostawców telewizji cyfrowej korzysta 6,4 mln abonentów. Największym udziałem w rynku i liczbą 3 545 582 abonentów może pochwalić się Cyfrowy Polsat. Drugi pod względem popularności jest NC+ z liczbą abonentów równą 2 200 200. Orange TV zajmuje trzecie miejsce z liczbą 590 000 abonentów.

Dostawcy telewizji Cyfrowej mają coraz korzystniejsze oferty. Najniższy pakiet telewizji cyfrowej kosztuje 19.90zł i zawiera 50 kanałów (w tym 7 w jakości HD), zaś cena najdroższego pakietu oscyluje w granicach 100zł miesięcznie i zawiera ponad 100 kanałów, w tym 25 w jakości HD.
Powyższe dane mają jedynie charakter podglądowy, szczegółowe oferty znajdą Państwo na stronach internetowych dostawców telewizji cyfrowej.

Zalety telewizji cyfrowej

 • szeroki pakiet kanałów telewizyjnych,
 • doskonałą jakość obrazu (m.in. odbiór w wysokiej rozdzielczości HD Ready oraz Full HD),
 • opcja kontroli rodzicielskiej,
 • wyświetlanie napisów do filmu,
 • elektroniczny przewodnik po programach telewizyjnych,
 • tworzenie listy ulubionych i najczęściej oglądanych kanałów telewizyjnych,
 • wysoka jakość dźwięku,
 • telewizja na życzenie VOD

Oglądanie telewizji obok surfowania po sieci to jedno z najczęstszego sposobu spędzania wolnego czasu, warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dostawcy telewizyjnego.

Przy współpracy z teleKROWA.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Zalety telewizji cyfrowej, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Podobne wpisy:

 1. Czas na telewizje satelitarną
 2. Nc+ tworzy nową telewizje
 3. Nowe budownictwo – główne zalety
 4. Mecze na żywo w Internecie
 5. Zalety projektu domu Z8
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.