Zagłada już za chwilę?

  • Sharebar

Popatrz naokoło. Wszędzie porozwalane resztki, żółta trawka, zwiędnięte rośliny, wyłamane drzewka. Zwierząt nie ma, ponieważ wszystkie umarły. Woda w strumyku przykro pachnie oraz ma arcydziwny, brunatny kolor, a niebo jest właściwie kruczoczarne. Słońca nie sposób dojrzeć zza zwartych obłoków, zatem noc jest praktycznie przez całą dobę. Pośrodku kroczysz Ty i główkujesz, czy to co dostrzegasz, istnieje na serio. Zastanawiasz się, czy stałoby się odwrotnie, gdyby Twoi dziadkowie pomyśleli, aby troszczyć się o przyrodę. To czarny obraz tego, w jaki sposób planeta może prezentować się za niedługi czas. Swoimi działaniami zatruwamy środowisko coraz intensywniej. A starczy kilka banalnych przyzwyczajeń, żeby temu przeciwdziałać.

Egzystujemy szybko i płytko. Nie dziwota, każdy nie ma chwili do stracenia, bo musi zdążyć- do firmy, na zajęcia, na meeting. Jednak to nie świadczy o tym, że mamy przyzwolenie zaniedbywać pozostałe zobowiązania. A takimi jest odpowiedzialność w stosunku do tego, co robimy w kierunku pozostałych. Podobnie wobec otoczenia. Wystarczające jest kilka łatwych nawyków, by przeobrazić planetę na lepsze. Jako priorytet, idąc do sklepu, zrezygnuj z foliówek. Tych jest najgęściej dookoła, a ulegają degradacji bardzo długo. Wybieraj torby papierowe. Są solidne, pięknie wyglądają, a przy tym są niegroźne dla środowiska. Wykorzystasz je z pewnością częściej niżeli plastikowe.

Jeżeli obawiasz się, że szybko się zużyją, do wyboru masz bardziej niezawodną formę torebek niegroźnych dla środowiska – są to torby bawełniane. Łatwo je zwinąć jak również mieć za każdym razem pod ręką, a więc jest to duża oszczędność.

Nie zapominaj, że każda czynność odciska odbicie w środowisku. Bądź mądry dziś, ażeby mieć kolorowe jutro.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Już za chwilę Erasmus!
  2. Zdjęcia ślubne, niezapomniane emocje, ulotne chwile..
  3. Pożyczki prywatne przez internet już są
  4. Tłumacz niemiecki już w każdym mieście
  5. Zadłużyć firmę już na początku?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.