Wypożyczalnia samochodów – czy warto?

wynajem samochodów
  • Sharebar

Zastanawialiście się kiedyś nad wypożyczeniem samochodu zamiast kupowaniem go? Czy to się może opłacać, jak wygląda wynajem samochodu?
Pisząc ten artykuł jestem byłym pracownikiem wypożyczalni samochodów wiec znam tę branżę.
Jakie są plusy wypożyczenia auta? Z pewnością plusem jest to że nie trzeba martwić się o eksploatację samochodu, naprawy, przeglądy, ubezpieczenia pojazdu. Wszystkie te czynności robią za nas pracownicy wypożyczalni samochodów.
A jakie są minusy? Oczywiście koszt wynajmu, cena na okres długoterminowy może wahać się od 40 do 100zł przy autach klasy średniej. Łatwo sobie więc przeliczyć całkowity koszt.

Pewnie zastanawiają się państwo jak wygląda sprawa ubezpieczenia auta. Otóż firmy muszą się ubezpieczać, zazwyczaj w skład ubezpieczenia wchodzi OC oraz assistance jednak w przypadku kiedy kolizja jest ze strony wynajmującego ponosi koszt kilku procent wartości szkody. Nie należy się tym przejmować ze względu na to że wypożyczalnia samochodów musi w jakiś sposób bronić się przed wyłudzeniami ubezpieczeń.

Na co należy zwracać uwagę podczas wypożyczenia samochodu. Przede wszystkim na dodatkowe koszty. Niektóre wypożyczalnie każą sobie doliczać cenę za udostępnienie fotelika dla dzieci, umycie auta i podstawienie go pod wskazany adres. Należy przez złożeniem zamówienia koniecznie wypytać się o dodatkowe koszty.

Jednak podejmując decyzję wynajmu auta należy mocno się zastanowić czy będzie nam się to bardziej opłacało niż np. zakup auta.
Wypożyczalnia samochodów przede wszystkim zapewnia komfort i pozbawia nas wszelkich trosk które napędza nam własne auto.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wypożyczalnia samochodów Sopot
  2. Auta z USA? Czy warto?
  3. Pyrzowice – dobre miejsce na wynajem samochodów
  4. Leasing samochodów Wrocław
  5. Sprowadzanie samochodów z zagranicy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.