Wyposażenie recepcji hotelowej

aranżacja recepcji
  • Sharebar

Hotelowy hol jest miejscem spotkań wszystkich gości. Recepcja jest jego sercem. Tam można nie tylko załatwić wszelkie sprawy, związane z pobytem, ale również zamówić taksówkę, uzyskać informację turystyczną lub poprosić o pomoc medyczną. Zakres i jakość usług jest uzależniona od standardu i renomy hotelu. Wiele również zależy od lokalnych zwyczajów, jakie obowiązują w branży turystycznej. Lady do recepcji są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego hotelu.

Każda hotelowa recepcja składa się z dwóch, podstawowych obszarów. Hol recepcyjny lub lobby są jednymi z elementów części zewnętrznej, która przeznaczona jest dla gości. Część wewnętrzna, będąca zapleczem biurowym i socjalnym, jest przeznaczona wyłącznie dla pracowników. Lady do recepcji mają za zadanie rozgraniczać te dwa obszary. Ich wygląd, funkcjonalność i sposób ulokowania decydują, jakie będzie pierwsze wrażenie gościa, pojawiającego się w hotelu. Ciepłe przyjęcie jest często wskazywane jako główny powód ponownego korzystania z usług tej samej placówki lub sieci hotelowej.

Hotelowe lady do recepcji najczęściej ulokowane są w centralnym punkcie holu lub lobby. Gość powinien dostrzec je od razu po wejściu. Osoby przyjeżdżające do hotelu źle się czują, jeśli po przekroczeniu progu tymczasowego miejsca zamieszkania nie wiedzą, gdzie się udać w celu załatwienia swoich spraw. Umiejętność odpowiedniej aranżacji recepcji jest warunkiem powodzenia całego hotelu. Liczy się prostota i intuicja, która pozwala zrozumieć, jak czuje się osoba zmęczona podróżą.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Optymalne zaprojektowanie wnętrza hotelu
  2. Wyposażenie gastronomiczne ze stali nierdzewnej
  3. Podstawowe elementy wyposażenia hotelu
  4. Wyposażenie naszych kuchni
  5. Dodatkowe wyposażenie na motocykl
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.