Workaway, czyli wolontariat w podróży

Dom w Katalonii
  • Sharebar

Workaway to doskonały sposób na tanie wakacje. Jest ciekawą formą wolontariatu. Polega na tym, ze pomagamy bezpośrednio ludziom, u których spędzamy wolny czas. W zamian za jedzenie i noclegi zajmujemy się gospodarstwem, opiekujemy dziećmi albo zajmujemy się zwierzętami. Ci, którzy z workaway skorzystali twierdzą, że warto. Że to doskonały sposób na przerwę w podróży.

Dawid dawno myślał o wakacjach w Hiszpanii. W końcu stwierdził, że czas najwyższy zamienić marzenia w rzeczywistość i spędzić w tym słonecznym kraju kilka wakacyjnych tygodni. Przy okazji postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym. Pomógł mu w tym serwis workaway. To w uproszczeniu baza ofert pracy – różni się tym od zwykłego pośredniaka, że korzystając z workaway, nie otrzymujemy za tę pracę wynagrodzenia. Korzyści z workaway, który jest formą pracy w podróży jednak nie brakuje.

- Zamiast pieniędzy dostajemy jedzenie, dach nad głową i niesamowite towarzystwo miejscowych ludzi. Na kilka tygodni stajemy się niemal częścią ich rodzin. Dzięki temu możemy sto razy lepiej poznać miejsce, w którym się zatrzymujemy w trakcie podróży – opowiada Dawid.

W Hiszpanii dzięki workaway podróżnik z Krakowa znalazł dwóch przemiłych gospodarzy, którzy potrzebowali pomocy takich jak on zapaleńców. Jego wolontariat w Katalonii polegał na oczyszczeniu starego sadu. Wycinał chore gałęzie, przycinał owocowe drzewa. W zamian miał gdzie spać całkowicie za darmo, odżywiał się przepysznościami z hiszpańskiego menu i szlifował język angielski. Okazało się bowiem, ze jego gospodyni była rodowitą Brytyjką.

W drugim etapie swojej podróży trafił do małżeństwa zamieszkujące słoneczny, południowy region Hiszpanii. Wakacje spędzał z dziewczyną, dobrze się złożyło, bo ich gospodarze poszukiwali właśnie pary. Joanna zajmowała się ich dzieciakami, Dawid pomagał w remoncie domu.

- To było nasze  pierwsze doświadczenie z workaway. Już teraz wiemy, że nie ostatnie. Workaway to bowiem nie tylko sposób na tanie wakacje, to autentyczna pomoc i wymierne korzyści – opowiada.

O swoich przygodach Dawid i Joanna na bieżąco pisali na prowadzonym w trakcie wakacji blogu podróżniczym. - Wszystko po to, żeby zarazić ideą wolontariatu jak najwięcej osób.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Workaway, czyli wolontariat w podróży, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Travel Creation – twój planer podróży
  2. Internetowe biuro podróży
  3. Walizka na kółkach niezbędna w podróży!
  4. Kryzysowe wakacje? Czyli plany polskich turystów na urlop 2009.
  5. Pamiątki z wakacyjnych podróży
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.