Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce

ubezpieczenia
  • Sharebar

Na rynku ubezpieczeń oferowanych przez całe mnóstwo profesjonalnych (i mniej profesjonalnych) firm ubezpieczeniowych, potencjalni klienci odnajdują szeroką ofertę różnego rodzaju produktów, czyli ubezpieczeń. Wymienić można na przykład ubezpieczenia zdrowotne, na życie, społeczne, inwestycyjne, ubezpieczenia nieruchomości, turystyczne i wiele innych. Niektóre z ubezpieczeń są obowiązkowe, inne dobrowolne, niektóre cieszą się większą, inne mniejszą popularnością. Wśród nich odnaleźć można również między innymi ubezpieczenia komunikacyjne.

Prawnie rzecz biorąc ów ubezpieczenia zalicza się do majątkowych z działu II. Są to znane praktycznie wszystkim kierowcom ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) oraz AC (autocasco). Pierwsze z nich jest obowiązkowe, drugie natomiast dobrowolne. Pierwsze w przypadku wypadku drogowego zapewnia osobie poszkodowanej odszkodowanie pieniężne. Drugie natomiast, jeśli zdarzy się wypadek drogowy, gwarantuje pokrycie kosztów naprawy samochodu samego sprawcy zdarzenia. Jak pokazują statystyki ubezpieczenia komunikacyjne to obecnie jedne z najpopularniejszych ubezpieczeń majątkowych w Polsce. W ramach usług wielu zakładów ubezpieczeniowych z Poznania oraz Konina jako potencjalni klienci znajdziemy nie tylko samo OC i AC, ale także na przykład NNW, czyli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czy też OP (ochrony prawnej).

W ramach usług wielu firm odnajdziemy także promocje. Obecnie ilość poznańskich firm ubezpieczeniowych jest tak duża, że w celu pozyskania klientów muszą one ze sobą sukcesywnie konkurować. W tym celu przy skorzystaniu właśnie z ich usług oferują swoim klientom liczne upusty, promocje. Przykładem może być tutaj jedna z poznańskich firm ubezpieczeniowych, która przy zawarciu umowy autocasco oferuje gratis Car Assistance. Innym przykładem może być firma ubezpieczeniowa z Konina, która przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego OC zupełnie za darmo oferuje swoim klientom Mini Car Assistance. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z ubezpieczeniem komunikacyjnym warto zwrócić się do konińskich konsultantów ubezpieczeniowych, którzy posiadając profesjonalną wiedzę na ten temat, odpowiednio nami pokierują i udzielą cennych rad oraz wskazówek, jakie kroki powinniśmy podjąć chcąc zawrzeć konkretną umowę tego typu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ubezpieczenia komunikacyjne są potrzebne
  2. Ubezpieczenia komunikacyjne
  3. Odpowiednie ubezpieczenie komunikacyjne
  4. Ubezpieczenia zwierząt domowych a ubezpieczenia zwierząt hodowlanych – różnice
  5. Ubezpieczenie AC
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.