Szybka, sprawna i czysta – krajalnica

krajalnica
  • Sharebar

W sklepach, gdzie istnieje konieczność pokrojenia sprzedawanego towaru, albo przynajmniej jest to pożądane z różnych powodów, krajalnica staje się urządzeniem nie tyle nawet niezbędnym, co po prostu elementem wystroju równie naturalnym, co ściany i podłogi. Bez niej po prostu nie da się pracować i wszyscy przywykają do niej do takiego stopnia, że jej obecności się zwyczajnie nie zauważa. Może brzmieć to trochę dziwnie, niemal jak teoria spiskowa, ale wszystkie osoby zatrudnione przy krajalnicach na pewno zdają sobie z tego sprawę.

Powyższa sytuacja jest w miarę pożądana, ponieważ jeśli krajalnica jest w miejscu pracy ciałem obcym, oznacza to jedynie, że jej umiejscowienie jest skrajnie nieodpowiednie, albo jej właściwości nie przystają do oczekiwań pracowników. Mówiąc krótko, zawsze jest to zauważanie negatywne. Kontrastujący z takim stanem rzeczy pozytywny z założenia brak uwagi wcale nie jest taki pozytywny. Powoduje on jedynie, że nie potrzebujemy żadnej zmiany, a właściwie jej nie oczekujemy i jej nie chcemy. Nie jest to jednoznaczne z uzyskaniem sytuacji optymalnej. Sytuacja optymalna w miejscu pracy, gdzie znajduje się krajalnica, to maksymalna szybkość pracy przy zachowaniu jej pełnego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że każda krajalnica z ciałem człowieka poradzi sobie w sposób tragicznie wspaniały. Załóżmy jednak, że bezpieczeństwo jest zapewnione już przez producenta. Szybkość pracy to jednak wysiłek znacznie bardziej złożony. Na szybkość pracy składać się muszą dwa czynniki. Pierwszy z nich jest oczywisty, ponieważ nie da się  szybciej pracować, niż sama maszyna jest w stanie kroić.

W tym względzie nie należy tylko zapominać o mechanizmach ustawiania krojenia oraz mocowania krojonych przedmiotów. W praktyce niejednokrotnie znacznie ważniejsze okazuje się, jak dużym problemem jest utrzymanie krajalnicy w odpowiedniej czystości. Bywa to kłopot potężny, ale najczęściej mimo wszystko różne powierzchnie antybakteryjne są w stanie pomóc nam na tyle, że problem stanie się co najwyżej umiarkowany. Mimo to, wiele procedur czyszczenia wymaga, by krajalnica została w jakimś stopniu rozmontowana i następnie ponownie złożona. Te procedury muszą być na tyle szybkie, by przerwy w pracy nie trwały długo oraz po prostu nie zajmowały zbyt dużo czasu pracowników, którzy przecież nie będą jej czyścić za darmo.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.