Szkło do produkcji drzwi

aranżacja wnętrz
  • Sharebar

Skrzydła drzwi wykonanych ze szklanych tafli wyglądają lekko i niezwykle delikatnie. Większości z nas trudno wyobrazić sobie, że drzwi szklane są bezpieczne i wytrzymałe. Warto wiedzieć, że szkło używane do ich produkcji jest odporne na uderzenia i jednocześnie chroni nas przed możliwością skaleczenia nawet w przypadku stłuczenia. Generalnie stosowane są dwa typy szyb: hartowane i laminowane. Ich dobór zależy od tego, do jakich celów będą zastosowane drzwi wykonane przy ich udziale. W przypadku drzwi najczęściej stosuje się tafle wytworzone przy udziale obu technologii.

Szyby hartowane powstają na skutek obróbki termicznej, która zwiększa ich wytrzymałość. Bezpieczne szkło hartowane jest kilkakrotnie bardziej odporne mechanicznie niż zwykłe szyby. Jak obliczyli specjaliści, drzwi szklane, wykonane z hartowanego szkła o grubości 8 milimetrów, są odporne na uderzenie stalowej kulki o masie pół kilograma, która zostanie na nie zrzucona z wysokości 2 metrów. Można sobie wyobrazić, jak wyglądałyby po takim teście standardowe drzwi drewniane, z wypełnieniem ze zwykłej sklejki.

Nawet jeżeli hartowana szyba ulegnie stłuczeniu, to rozpada się na małe kawałki, które mają tępe i nieraniące krawędzie. Dodatkowym zabiegiem, wzmacniającym bezpieczeństwo użytkowników, jest laminowanie. Polega ono na połączeniu dwóch tafli szkła przy pomocy specjalnej folii. W przypadku zbicia, kawałki szyby nie spadają, ponieważ są przyklejone do foliowej przegrody. Dzięki tym zabezpieczeniom drzwi szklane są zupełnie bezpieczne w codziennym użyciu. Właściwości fizyczne szkła sprawiają, że można je swobodnie zamykać i czyścić, bez lęku o uszkodzenie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Drzwi szklane
  2. Szkło: elegancja i nowoczesność.
  3. Drzwi przeciwpożarowe
  4. Drzwi do domu
  5. Jakie drzwi drewniane wybrać
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.