Sposoby na relaks przed maturą

  • Sharebar

Do egzaminów pozostało kilka dni. Teraz jest czas na ostatnie powtórki, podsumowania, ćwiczenia, testy z matury. Postarajmy się rozłożyć je w czasie tak, by został nam przynajmniej jeden dzień na relaks.

 

Odpoczynek przed egzaminami powinien być nie tylko zaplanowany, ale także dobrze przemyślany. Wylegiwanie się przed telewizorem z paczką chipsów w ręce raczej nie wchodzi w rachubę. Oto kilka kreatywnych pomysłów na to, jak możemy spędzić ostatnie dwa, trzy, albo chociaż jeden dzień przed maturą.

 

Spotkanie z przyjaciółmi

Chociaż weekend majowy wypada spędzić z rodziną, warto na chwilę wyrwać się z domu (tłumnie zjeżdżający w odwiedziny ciocie i wujkowie lubią zasypywać maturzystów pytaniami o egzaminy, a zamartwianie się razem z nimi nie wpłynie dobrze na nasz umysł). Wyjście ze znajomymi do miasta, czy chociażby na spacer, skutecznie oderwie nasze myśli od zbliżającej się matury.

 

Sport

Jeśli mamy swoją ulubioną dyscyplinę sportową, to czas tuż przed maturą jest idealny, by nadrobić zaległości w jej uprawianiu. Wybierzmy się więc na basen, na siłownię, na lekcję tańca. Ruch pomoże nam zapomnieć o przedmaturalnym stresie, a także przyczyni się do odzyskania figury po zimie. Warto więc spróbować – w koncu przed nami najdłuższe wakacje w życiu.

 

Kino

Przejrzyjmy repertuar pobliskich kin. Być może trafimy na ciekawą premierę, albo na film, który już od dawna chcieliśmy zobaczyć? Wybierzmy się sami lub skompletujmy paczkę znajomych. Wspólne popołudnie w kinie będzie idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i odegnanie maturalnego stresu.

 

Wycieczka

Długi majowy weekend sprzyja kilkudniowym wyjazdom. Skorzystajmy z tego – możemy wybrać się do babci na wieś, ze znajomymi pod namiot lub wymyślić jeszcze coś innego. Ważne, by nie wiązało się z nauką i pozwoliło nam odpocząć.

 

Odpoczynek pozwoli nam zregenerować siły i ze świeżym umysłem przystąpić do egzaminów.

 

A do powtórek polecamy testy z matury.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.