Ślub – pragnienie czy tradycja

  • Sharebar

W dzisiejszych czasach tak bardzo zmieniły się poglądy ludzi, że często już nie pamiętamy jak nas wychowali rodzice. To, co czujemy i robimy bardzo uzależnione jest od tego, w jakiej pozycji się obecnie znajdujemy. Nie ma już tak bardzo ugruntowanych zasad jak przed laty. Dziś często ludzie biorą ślub tylko z poczucia obowiązku lub żyją w wolnych związkach.

Czy to już koniec pragnień o ślubie?

Na szczęście nie. Długa suknia, piękne wesele i tłumy gości to wciąż marzenie wielu dziewcząt. Często już kilkunastoletnie dziewczyny marzą, że kiedyś będą przyrzekać temu jedynemu dozgonną miłość. Marzenia takie czasem weryfikowane są przez życie. Nie każdemu udaje się realizować te pragnienia i pozostaje im tylko pogodzić się z tym. Wiele osób jednakże za wszelką cenę dąży do ich realizacji. Wciąż jeszcze są osoby, dla których bardzo wielkie znaczenie ma przysięga przed Bogiem. Jest to dla nich pomoc w przezwyciężaniu trudów codzienności. Znacznie łatwiej iść przez życie, jeśli ma się świadomość, że dwoje ludzi wiąże przysięga na „dobre i na złe”.

Plany związane z weselem

Wiele osób uważa, że lepiej jest zrobić huczne wesele dla rodziny, choćby mieli się nawet zadłużyć. Nikt nie wie co go czeka w przyszłości, a wesele jest dniem, którego się nie powtórzy. Często słyszy się słowa „mi nie zależy na pamiątkach i hucznym weselu”, ale dopiero po tym dniu chce się wracać wspomnieniami do wydarzeń, które połączyły dwoje ludzi na całe życie.

Organizacja wesela zajmuje wiele czasu i energii, ale czy warto? Dla wielu osób tak. „W marzeniach mam mnie i męża na starość”- mówi Agnieszka. „ Nasze dzieci dorosły, a my wyciągamy płytę z wesela i zdjęcia. Widzimy na nich osoby, które już od nas odeszły. Jak wspaniale jest wrócić do takich wspomnień i tego najważniejszego w życiu wydarzenia, które połączyło nas na zawsze” – kończy z zadumą.

Czy tylko profesjonalista zrobi dobre pamiątki?

Często spotykamy się z tym, że ludzie decydują się na wideofilmowanie i fotografię, aby zachować wspomnienia na długo. Przecież może to zrobić wujek, albo któryś z gości? Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Profesjonalista wie jak powinny być wykonane zdjęcia czy reportaż z wesela. Doświadczenie pozwala na wybranie wspaniałych momentów, czy uchwycić uczucia towarzyszące w tym ważnym dniu. Jest to pewność, że fotografia czy wideofilmowanie będą wykonane doskonale i będą stanowić najpiękniejszą pamiątkę do końca życia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (2 oddanych głosów)
Ślub - pragnienie czy tradycja, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Wraca tradycja szopek Bożonarodzeniowych z dawnych lat.
  2. Lokalne rzemiosło – z tradycją w nowoczesność
  3. Tradycja i nowoczesność, czyli sale weselne nowej ery
  4. Znajdź dobrego fotografa na ślub w swoim mieście
  5. Wybór fotografa na ślub
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.