Serialowa śmierć musi być groteskowa?

kartonowe pudelka
  • Sharebar

Seriale często oszukują, lecz mimo tego, iż mamy tego świadomość – jako widzowie dajemy się oszukiwać. Iluzja stworzona na ekranie na pozwolić na zapomnienie o własnych troskach i trudach dnia codziennego. W końcu życie słynnych Lubiczów czy Mostowiaków jest dużo ciekawsze. Czego jednak nie lubimy w filmach tego typu?

Filmowa iluzja

Przede wszystkim dostrzegamy pewną sztuczność – postacie są zawsze nienagannie ubrane, budzą się w makijażu (nawet w szpitalu) i mieszkają w dużych, pięknych mieszkaniach w centrum Warszawy. Nawet jak nie mają pieniędzy, to i tak stać ich na samochód czy podróże. Sceny z pracy pokazują zaś, że ich zawód pozwala im na nieustanne rozmowy z przyjaciółmi lub lunch w pobliskim barze. Marzenie….

 Śmiercionośne pudełka!

Ostatnie lata pokazały, że z czasem scenarzystom brak pomysłu na rozwiązanie pewnych wątków. Gdy aktor ma już dość gry w danym filmie, ponieważ nieustannie utożsamiamy jest z daną postacią, scenarzysta musi wymyślić co się z nim stanie. Często wyjeżdża za granicę lub… umiera. Tak stało się z Hanką Mostowiak, o której tragicznym wypadku było głośno w całej Polsce. Zanim telewizja emitowała odcinek, w którym przykładna żona Marka i matka trójki dzieci umarła, internauci już wiedzieli jak zginie. Scena była na tyle groteskowa, iż trudno traktować ją poważnie. Oto koło stały pudełka kartonowe, w które bohaterka wjechała autem. Z początku ani jej ani siostrze, z którą jechała, nic się nie stało. Po jakimś czasie kobieta jednak źle się poczuła i trafiła do szpitala, gdzie szybko zmarła. Jak opakowania tekturowe mogą spowodować wypadek śmiertelny w skutkach? Na to pytanie chyba nie znajdzie się odpowiedzi.

 Bohater przez wielkie “b”

Podobnie groteskowa śmieć spotkała Rysia z „Klanu”, któremu przydarzył się kolejny wypadek. Gdy rodzina już sądziła, że dochodzi do zdrowia, ten w szpitalu chciał złapać złodziei na gorącym uczynku. Ci jednak popchnęli go na podłogę – to skończyło się dla dobrotliwego i mężnego bohatera tragicznie. Pamięć o nim jednak nie zaginęła. Czy rzeczywiście serialowe postacie muszą kończyć żywot w przerysowany sposób?

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sala ślubna musi być niesamowita
  2. Weekend w Warszawie nie musi być nudny
  3. Odzież ciążowa nie musi być niewygodna
  4. Czy stała obsługa prawna musi być droga?
  5. Skazany na śmierć
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.