Remontować? Czy narazić się sąsiadom?

remont
  • Sharebar

Remont to szczególnie uciążliwy okres zarówno dla nas, jak i dla naszych sąsiadów. Zależy oczywiście jaki zakres prac obejmuje renowacja naszego mieszkania. O ile malowanie ścian nie będzie zbyt uciążliwe to zacieranie tynku gipsowego nie umili wolnego czasu osobom mieszkającym za zacieraną ścianą. Najgorsze są wszelkie kłucia związane z przebudową ścian i wymianą instalacji sanitarnej. Tym bardziej, że są to prace, które trwają dość długo.
Dlatego nie ma się co dziwić, że czymś, co potrafi skłócić ludzi mogą być remonty mieszkań. Warszawa jest pod tym względem miejscem, gdzie zdarza się to wyjątkowo często gdyż odbywa się tam najwięcej remontów w całej Polsce.
Ostatnio do przykrego incydentu doszło na osiedlu Mokotów, gdzie ekipę remontową zaatakowali imprezowicze, którym dźwięki wiertarki nie pozwoliły swobodnie imprezować. Ranny został jeden z robotników. Jednak jak stwierdził patrol policji, który interweniował w tym zdarzeniu – ekipa remontowa stawiała silny opór. Część robotników okazała się pod wpływem alkoholu i dlatego sprawa znajdzie swój finał również w sądzie pracy – mówi jeden z funkcjonariuszy. Być może do zdarzenia by nie doszło gdyby akurat te prace, które wykonywali – odbywały się w inny dzień. Piątkowy wieczór to nie jest zdecydowanie czas na największe prace remontowe – dodaje funkcjonariusz. Trzem zatrzymanym imprezowiczom postawiono zarzuty. Są oni przede wszystkim oskarżeni o wtargnięcie do mieszkania i dotkliwe pobicie czterech osób. Właściciele mieszkania starają się dodatkowo ustalić czy w związku z zajściem nie powstały szkody oraz czy nic nie zginęło.

Na taki incydent narażony jest każdy, kto remontuje swoje mieszkanie. Nigdy bowiem nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie ściany. Warto dlatego czasem pomyśleć w czasie remontu – kiedy można przeszkadzać bardziej a kiedy warto samemu trochę odpocząć.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.