Ręcznik hotelowy: jak wybrać?

  • Sharebar

Ręcznik jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego hotelu. Zastanawiałeś się kiedyś, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? W tym artykule postaram Ci się pomóc w tej kwestii.


Podstawą jest materiał – najlepszym wyborem jest tutaj 100% bawełna. Gwarantuje to, że ręcznik będzie przyjemny w dotyku i “naturalny”, co na pewno przełoży się na zadowolenie gości. Kolejną ważną sprawą jest również gramatura – im większa, tym ręcznik będzie bardziej wytrzymały i higroskopijny. Ze swojej strony polecam minimum 450g/m^2. Warto także zwrócić uwagę na przystosowanie do prania przemysłowego oraz to,  czy jest podwójnie obszyty. Co do kwestii wizualnych, polecam ręczniki logowane - podniosą prestiż Twojego hotelu w oczach klienta. Co do koloru, to najbardziej uniwersalnym wyborem będzie oczywiście kolor biały, aczkolwiek jeżeli Twoja łazienka ma specyficzną kolorystykę, spokojnie możesz poeksperymentować w tej kwestii i dopasować kolor ręcznika do jej estetyki. Warto też sprawdzić, czy ręcznik ma certyfikaty bezpieczeństwa dla skóry i antyalergiczności – najpopularniejszym takim certyfikatem jest certyfikat Oeko-Tex.

Podsumowując – najważniejsza jest jakość wykonania – im solidniejszy ręcznik, tym dłużej posłuży, warto więc czasem wydać więcej, żeby oszczędzić dzięki temu w przyszłości. Kwestie estetyczne są tutaj mniej kluczowe, aczkolwiek polecam dopasowanie ręcznika pod względem koloru do wystroju łazienki, gdyż spójność jest tu kluczem do elegancji, a więc i do lepszego odbioru przez klienta.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak wybrać dobre ubezpieczenie komunikacyjne
  2. Jak wybrać buty ślubne?
  3. Jak wybrać meble do kuchni?
  4. Jak wybrać ubezpieczenie na życie
  5. Jak wybrać i urządzić salę weselną?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.