Psy – owczarki

  • Sharebar

Maść śniada (sobolowa) – wszelkie odcienie od jasnozłocistego do ciemnomahoniowego lub śniada przyciemniona. pieski Kolor słomkowy lub kremowy nie jest dopuszczalny. Maść trójbarwna – podstawowy kolor czarny z podpalaniem o jaskrawym odcieniu na kończynach i głowieEfektowny wygląd przyczynił się do tego, że coraz częściej utrzymywano tego owczarka w mieszkaniu jako pieski do towarzystwa. Jednakże, mimo zmiany rodzaju użytkowości, zachował on nadal charakterystyczny dla psa pasterskiego sposób zachowania się oraz właściwe mu cechy fizyczne i psychiczne.

Są też uzasadnione przypuszczenia, że praprzodkami tych odmian owczarków były mieszańce pieski pochodzące ze skrzyżowania miejscowych psów szkockich z psami przywiezionymi na Wyspy Brytyjskie w pierwszych wiekach n.e. przez legiony rzymskie podczas ich najazdu na te wyspy.

Jest niezwykle pojętny i łatwo poddaje się szkoleniu, przy czym jest bardzo wrażliwy na intonację głosu i łatwo odróżnia ton karcący od wyrażającego pochwałę. Dzięki tym cechom psychicznym zyskał on popularność pieski towarzyskiego, i to nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci, z którymi zabawa i których pilnowanie sprawia mu szczególną przyjemność.
Wskutek prowadzenia w ciągu wieków systematycznej selekcji wewnątrz populacji jednej z odmian owczarków pieski, a w końcu także skrzyżowania z rosyjskim chartem długowłosym, powstał pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia typ owczarka szkockiego długowłosego o znanym nam dziś wyglądzie.

Co się zaś tyczy pochodzenia rasy pieski, to są wszystkie dane po temu, by uznać owczarka collie za rasę bardzo starą, występującą w Szkocji w kilku odmianach już w średniowieczu. Cli uwielbiają swoje legowiska dla psów

Ma łagodne, żywe i wesołe usposobienie, okazuje niezmierne przywiązanie do swego opiekuna oraz skłonność do ochraniania jego dobytku i przebywania w towarzystwie zaprzyjaźnionych osób, pieski wykazując jednocześnie nieufność do osób mu nieznanych.

Collie może podołać zadaniom psa owczarskiego dzięki mocnej budowie, która nie powinna być ani ciężka, ani w żadnym razie niezgrabna, a także wskutek swojej dużej ruchliwości. Uwagę zwraca, mający duże znaczenie, jego wygląd pieski, jaki zawdzięcza doskonale zrównoważonej harmonii kształtów mózgowioczaszki i pyska

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kwiaciarnie z bukietami ślubnymi
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.