Problemy z postojem w centrum Szczecina

  • Sharebar

Kierowcy, którzy zwykli parkować swoje samochody na szczecińskim Podzamczu obawiają się, że zmniejszy się w tej okolicy liczba miejsc, w których mogą zatrzymać swoje pojazdy. Wszystko przez plany zmian w organizacji ruchu na Starym Mieście oraz montaż oznakowania wskazującego sposób i miejsca parkowania.

Powodem planów wprowadzenia nowych regulacji dotyczących ruchu pojazdów są zawody triathlonowe. Kierowcy boją się, że zmiany pozostaną na dobre. W dzień, w którym odbywała się rywalizacja, na Podzamczu bardzo trudno było się poruszać. Organ odpowiedzialny za organizację ruchu drogowego w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zapowiada lepsze oznakowanie parkingu, aby kierowcy łatwiej mogli dotrzeć na miejsce postojowe.

Warto jednak zauważyć, że całe Podzamcze znajduje się w strefie zamieszkania, więc według kodeksu ruchu drogowego można zaparkować tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Dlatego właśnie parking na ulicy Środowej jest niedozwolony. Mimo to kierowcy zatrzymują tam swoje samochody, ponieważ zamiast mandatu za brak opłaty w Strefie Płatnego Parkowania, wolą dostać mandat za parking w niedozwolonym miejscu. Często można zobaczyć, jak specjalna “obsługa parkingów” w postaci Straży Miejskiej wlepia tam mandaty.

W takiej strefie pieszy zawsze ma pierwszeństwo przed pojazdem i może korzystać z całej szerokości drogi. Do tego dziecko przez 7 rokiem życia może przebywać na drodze bez opieki dorosłego. Samochód w takiej strefie może jeździć z maksymalną prędkością 20 km/h. Postój może się odbywać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Już wcześniej zamknięto dla samochodów Rynek Sienny, na rzecz większych ogródków plenerowych od restauracji. Miało się tutaj też odbywać więcej imprez na świeżym powietrzu. Wcale jednak się tak na razie nie stało, ponieważ w 2014 roku na razie odbyła się tam tylko jedna impreza, czyli świętowanie z okazji otrzymania przez Szczecin praw miejskich.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Fenomen centrum handlowego
  2. Jakby sie przeprowadzić do szczecina
  3. Centrum Fiansowe
  4. Problemy szpitali.
  5. Problemy ze spaniem? Koniec z tym!
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.