Polskie a Meksykańskie realia pogrzebowe

pogrzeby
  • Sharebar

Tradycje pogrzebowe różnią się między sobą, ale to właśnie one kształtują człowieka. Tradycja wpływa na to, czy śmierć żegna się z uśmiechem na twarzy czy ze łzami w oczach. Warto sprawdzić jak to wygląda na świecie.

Śmierć bliskiej osoby może stać się prawdziwą traumą dla człowieka, ale warto podkreślić również fakt, że w każdym kraju tradycje pogrzebowe są zupełnie inne. W Polsce przykładowo śmierć jest taką chwilą, którą należy przeżywać w ciszy. Spokój i cisza to cechy, które charakteryzują polskie pogrzeby. Zupełnie inaczej jest w innych krajach. Meksyk przykładowo pogrzeby traktuje jako czas zabawy. Dzień Zmarłych jest w meksykańskiej kulturze takim dniem, w którym należy się bawić ze wszystkimi zmarłymi. Dlatego właśnie tego dnia wszyscy przychodzą na cmentarze, aby bawić się w towarzystwie pochowanych. Widać z tego kontrastu fakt, że kultura znacznie wpływa na to, w jaki sposób traktuje się podejście osoby z tego świata. Inną kwestią staje się jednak sam pochówek albo raczej grób pochowanego.

Różnie się człowieka chowa

Każdy kraj czy region posiada własne tradycje związane z chowaniem zmarłego. W Polsce najczęściej wybiera się trumnę, ale urny również stają się popularne. Wiele osób nie zgadza się jednak na kremację, ponieważ nie jest to zgodne z polską tradycją pogrzebową. Mimo wszystko Polacy są wielkimi tradycjonalistami. Pogrzeb musi być spokojny, bez żadnych nowości. Z kolei w Egipcie, jak większość osób z pewnością wie, zmarłych mumifikowano, a ich ciało chowano w grobowcach. Meksyk z kolei jest takim krajem, który nigdy śmierci się nie bał i cała ich kultura od zawsze związana była z krwią. W końcu współcześni Meksykanie to ówcześni Aztekowie. Zabawa wśród zmarłych czy krwi tkwi w ich tradycji. Jeśli chodzi po pogrzeb zmarłego to najczęściej buduje się im specjalne grobowe, małe świątynie, które pokazują jak ważną postacią była dana osoba za swojego życia. Z pewnością na świecie są różne pogrzeby. Warszawa inaczej podchodzi do uroczystości pogrzebowych niż Meksyk czy Odessa. Najważniejsze jest jednak to, aby człowiek rozstał się ze zmarłym zgodnie ze swoim sumieniem.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Realia nowożytności
  2. Polskie oświetlenie.
  3. Jęczmień, żyto, bobik – Polskie zboża
  4. Agromarket i polskie rolnictwo
  5. Polskie prawo spadkowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.