Podróż koleją transsyberyjską? Czemu nie

  • Sharebar

Czeka nas urlop – nieskończone minuty wypoczywania na dołączonym do pokoju leżaku, leżenie z wyciągniętymi odnóżami na piasku oraz kąpiel w czyściutkim oceanie. Beztroska oraz totalny luz, który to pozwala wyłącznie tylko wypoczywać i niczym się nie frasować. Hmm… a jakby tak przełamać ten utarty schemat i wybrać się w podróż koleją transsyberyjską? Nieprawdopodobne? Popróbujmy przyjrzeć się nieco dokładniej tej niecodziennej idei.

Połączenie pomiędzy Moskwą a Władywostokiem, mające powyżej 9 tysięcy kilometrów, to właśnie trasa, jaką prowadzi kolej transsyberyjska. Brzmi wręcz niesamowicie. Do tego dochodzi to, iż w chwili podróży przekraczamy 8 stref czasowych oraz ukazujemy się na najróżniejszych, klimatycznie i terytorialnie, rejonach. Pośród faktów historycznych wartym wymienienia będzie także to, iż owa linia powstawała między 1891 a 1916 rokiem, natomiast od 2002 roku jest totalnie zelektryfikowana. W chwili obecnej, około 30 procent eksportu rosyjskiego czerpie korzyści z tej trasy. W podróż koleją transsyberyjską wybrać można się o dowolnej porze w ciągu roku. Wypada jednakowoż pamiętać o fakcie, że w zimie jest naprawdę zima, a co jest z tym związane, przyda nam się drapaczka do szyb, żebyśmy mogli podziwiać cudeńka za oknem.

Czy za podróż życia powinno się zapłacić opłatę w wysokości około dwóch tysięcy, albowiem tyle kosztuje bilet w tzw. klasie lux, jaka to oferuje nam kabiny dwuosobowe? Kolej transsyberyjska poleca także słabszy standard, a za podróż bez przedziałów zapłacimy już od ok.500zł. Jednakże uważam, iż warto wydać ciut więcej oraz w luksusowych warunkach radować się pięknymi widokami, odmienną kulturą i nieporównywalnym klimatem przez co najmniej 6 dni i 4 godziny, bo około tyle trwać będzie podróż koleją transsyberyjską.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czas na podróż – rower miejski
  2. Podróż wagonem sypialnym
  3. Podróż na turecką riwierę – Przewoźnika znajdziesz to pojedziesz!
  4. Podróż do Finlandii
  5. Podróż przez historię Chivas Regal
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.