Organizuję urodziny dla mojego dziecka

  • Sharebar

Zorganizowanie zabawy urodzinowej dla dziecka tylko pozornie jest bardzo prostą rzeczą. Jakże trudno niekiedy dorosłym odgadnąć pragnienia dzieci, zważywszy na zupełnie inną mentalność. To, co rodzicom może wydawać się naprawdę wspaniałe, nie oznacza wcale że zachwyci dzieci. Zabawy urodzinowe dla dzieci to przyjemność i duże przeżycie.
Wybór gości
Zaproszenie odpowiednich osób to niejako połowa sukcesu. Zwykle małe dzieci zapraszają na urodziny całą grupę przedszkolną albo klasę (chodzi oczywiście o etap wczesnoszkolny), ale tak do końca nie jest to dobry pomysł.

Wiadomo przecież, że nie z każdym dzieckiem pociecha jest tak samo zżyta i dlatego na tak ważną uroczystość, jaką są urodziny, można by zapraszać jedynie osoby zaprzyjaźnione, ponieważ dzięki temu wytworzy się od razu lepsza atmosfera, a czas płynie nieubłaganie i nie sposób przeznaczać go wówczas na integrowanie się z mniej lubianymi dziećmi.

Stroje
Dzieci uwielbiają wręcz wyszukane kreacje. Nie muszą one przypominać tych z balu karnawałowego, jednak dobrze byłoby – dla podkreślenia wyjątkowego charakteru uroczystości – zaproponować dzieciom pewne przebranie. Mogą to być motywy bajkowe, filmowe czy po prostu tematyczne.
Warto również zajrzeć do artykułu: Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu

Ważne, aby dzieci nie przynosiły żadnych długich (np. różdżki, szable) przedmiotów ze względów bezpieczeństwa. Zarówno w tańcach, jak i w różnego rodzaju zabawach mogłyby komuś zrobić krzywdę.

Jedzenie
Z jedzeniem absolutnie nie należy przesadzać i nie zamawiać tortów z dużą ilością masy. Dzieci zdecydowanie wolą lekkie przekąski i tym razem należy pozwolić im na zjedzenie tego – raz w roku nic się nie stanie – czego tak bardzo unikamy w codziennej diecie. Niech to będą ulubione frytki, cola i inne przysmaki – na deser lody obowiązkowo.
Zabawy
Najlepiej zatrudnić profesjonalnego animatora. W internecie można znaleźć ciekawe pomysły na zabawy urodzinowe dla dzieci.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.