Monitoring i przyroda

  • Sharebar

Monitorowanie większości z nas kojarzy się z systemami kamer w sklepach i innych placówkach handlowych oraz na terenie nowoczesnych przedsiębiorstw. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kamery zawitały nie tylko na deptaki dużych miast, do parków, na dworce autobusowe czy do centrum handlowych. Systemy kamer przemysłowych wykorzystywane są bowiem również w…lasach i parkach narodowych czy krajobrazowych.

Kamery – chronią i odstraszają
Lasy Państwowe stały się obecnie po prostu przedsiębiorstwem. Jednak teren własności jest tutaj ogromny. I tak naprawdę strażnikom jest bardzo trudno pilnować całej przestrzeni. Jednym z najpoważniejszych problemów poszczególnych nadleśnictw jest przede wszystkim kradzież drewna. Źródła podają, że Lasy Polskie rocznie tracą na nielegalnej wycince około 5 milionów złotych. Ta horrendalna suma zmusiła więc przedsiębiorstwo do poszukiwań zabezpieczeń. Rozwiązaniem okazuje się monitoring, który powoli trafia do polskich lasów. Tego typu inwestycja okazuje się naprawdę dobrym rozwiązaniem i znacznie zmniejsza straty. Kamery przemysłowe w lasach odgrywają kilka funkcji. Tak naprawdę system telewizji przemysłowej pozwala bowiem nie tylko śledzić złodziei drewna i wyciągać konsekwencje prawne wobec tych, którzy pokusili się na nielegalną wycinkę. Monitoring pełni bowiem również skuteczną funkcję typowo prewencyjną – promocja akcji sprawiła bowiem, że ewentualni złodzieje obawiają się obecności kamer.
CCTV w lasach odstrasza jednocześnie także osoby, które wyrzucają tutaj śmieci. A problem zanieczyszczenia środowiska dotychczas był naprawdę ogromny. Przed świętami Bożego Narodzenia kamery pomagają również zmniejszyć straty wynikające z wycinki młodych jodeł czy świerków, które dotychczas trafiały jako choinki do wielu polskich domów.

Gdzie są montowane kamery?
Kamery najczęściej trafiają do miejsc, w których składowane jest drewno. Dzięki temu zapobiegają kradzieży już przygotowanego na sprzedaż surowca. Telewizja przemysłowa jest dość dużym wydatkiem. Dlatego miejsca montażu kamer muszą zostać naprawdę starannie zaplanowane. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kamery przemysłowe w lasach działają na czujnik ruchu. Oznacza to, że strażnik może od razu odczytać informację, że coś dzieje się w pobliżu jednej z kamer. Co ważne, nowoczesne systemy są obsługiwane nie tylko na monitorach komputera, ale z powodzeniem strażnik może również zobaczyć konkretne miejsce na ekranie telefonu. A to, oznacza że dostęp do obrazu z kamery ma również w terenie.

Kamery na tle przyrody
Monitorowanie lasów może odgrywać jeszcze jedną rolę. Chodzi tutaj o obserwowanie przyrody. Telewizja przemysłowa pozwala śledzić zachowania konkretnych zwierząt. Kamery mogą trafić więc na przykład nad budki lęgowe rzadkich gatunków ptaków.

Autor:
FONEX KTM Borowscy SP.J.
Aleja Armii Krajowej 1/3
42-200 Częstochowa

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Monitoring w sklepie
  2. Monitoring GPS – monitoring satelitarny pojazdów!
  3. Kamery przemysłowe a obraz Full HD
  4. Mobilny szpieg kamer przemysłowych
  5. Przyroda Zagrożona
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.