Materiały eksploatacyjne

drzwi harmonijkowe
  • Sharebar

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie maszyn bez przekładni pasowych, wyposażonych w paski klinowe. Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się również same paski. W miejsce jednolitych pasków, wytworzonych ze skóry, gumy i tkaniny, zaczynają coraz częściej wchodzić paski segmentowe. Tego typu pasy napędowe zbudowane są elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, które łączą się ze sobą w płaski łańcuch o odpowiedniej długości. Tak powstaje nowoczesny, wytrzymały pas napędowy, który doskonale przenosi moc przy jednoczesnej redukcji wibracji.

Paski klinowe są materiałem eksploatacyjnym, który wymaga okresowej wymiany. Firmy wprowadzające na rynek takie rozwiązania zapewniają, że paski segmentowe pozwalają na dłuższy czas eksploatacji oraz łatwą i szybszą instalację. Przekłada się to na znaczne wydłużenie okresów pomiędzy przeglądami oraz skrócenie czasu trwania niezbędnych remontów, a to szczególnie ważne przy urządzeniach produkcyjnych. Skrócenie czasu wyłączenia z eksploatacji konkretnych urządzeń wpływa przecież na wydajność całego przedsiębiorstwa.

Wszystkie pasy napędowe wymagają po określonym czasie użytkowania ponownego naprężenia. Segmentowe paski klinowe mają małą rozciągliwość, ale również należy je niekiedy dodatkowo naprężyć. Wystarczy je skrócić na odpowiednią długość, wyjmując jeden bądź kilka elementów składowych. Jednocześnie pasy z segmentów są tak skonstruowane, że mają zdolność do określonego samonapinania podczas instalacji. Rozwiązania segmentowe są niezwykle kuszącą alternatywą we wszelkich zastosowaniach, wykorzystujących tradycyjne paski klinowe.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowoczesne materiały ścierne.
  2. Materiały reklamowe
  3. Styropian i materiały budowlane
  4. Materiały budowlane dla osób
  5. Szeroka oferta firm warszawskich – elementy schodów, materiały wykończeniowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.