Kratki ściekowe – najlepsze rozwiązania

  • Sharebar

Jeżeli szukacie Państwo idealnego systemu odwodnienia do zakładu lub obiektu użyteczności publicznej, to celowym wyborem mogą okazać się kratki ściekowe. Przed zakupem warto jednak zadać sobie pytanie o kryteria ich wyboru.

Jak wybierać, aby kupić idealne?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Pamiętajmy, że kratki ściekowe pełnią bardzo istotną funkcję w całym systemie odwodnienia. Ich zadaniem jest odprowadzanie wody oraz nieczystości z powierzchni podłogi do kanalizacji. Niesprawne kratki ściekowe to wadliwie działający cały system!

Kupując omawiane elementy warto zwrócić uwagę na prostotę konstrukcji oraz łatwość montażu. Dzięki temu założenie oraz okresowa konserwacja kratek nie będą stanowiły dla nas żadnego problemu ani wydatku. Ale to nie wszystko. Kupując kratki warto także obliczyć kilka przydatnych wartości.

Pierwszą z nich jest ilość wody odprowadzana przez kratki ściekowe w jednostce czasu. Dzięki temu będziemy mogli określić idealną średnicę odpływu oraz rozmiar części górnej kratki. Obliczając ilość części stałych odprowadzanych przez kratkę w jednostce czasu będziemy w stanie dobrać właściwy kosz osadczy. Na końcu warto także zadbać o wytrzymałość kupowanych elementów. Wybór odpowiednich klas obciążenia zapewni długą żywotność i niezawodne działanie.

Ten zestaw parametrów, którymi można scharakteryzować kratki ściekowe, to podstawa, dzięki której będziemy w stanie wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Pamiętajmy żeby przy wyborze kierować się nie tylko ceną, ale także względami praktycznymi. Wszakże, jak mówi polskie przysłowie, „oszczędny traci dwa razy”.

Więcej informacji dotyczących systemów odwodnień znajdziecie Państwo tutaj.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Odwodnienia liniowe w przemyśle budowlanym
  2. Nowoczesne rozwiązania dla sprzedawców.
  3. Najlepsze produkty do wyposażenie kuchni
  4. Wpusty podłogowe – zastosowanie w przemyśle
  5. Jak wybrać odwodnienia liniowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.