Jesienny bohater-Kubek cynamonowej herbaty

kubek
  • Sharebar

Bohaterem na dziś jest… Kubek. Pan Kubek-chętnie podróżuje, rozgrzewa się trunkami, przywołuje wspomnienia, gromadzi skarby. Kubek ma zarówno swoich wielbicieli, kolekcjonerów, miłośników, co również przeciwików- zwolenników tradycyjnej szklanki.
Pan kubek jest częstym mieszkańcem kuchni, zarówno męskiej jak i żeńskiej. Kochamy go w dużej mierze za jego „ucho”, dzięki któremu w kubku łatwiej przenosi się gorące napoje oraz za wyjątkową osobowość którą przybiera różne formy. Kubek to nie taka sobie standardowa szklanka!
Pan Kubek jak kochanek może być jednorazowy-plastikowy, jak przyjaciel na lata-ceramiczny lub jak mąż na życie całe-aluminiowy.
Kubki dostajemy w prezencie: na urodziny, walentynki, święta Bożego Narodzenia. Nierzadko również wybieramy je sami jako część wyposażenia naszej kuchni i element dekoracyjny.
Niektórzy, zachęceni atrakcyjną ceną około ośmiu złotych, kupują kubki w hipermarketach, inni w sklepie z artykułami dla domu a jeszcze inni wolą zaprojektować swój własny kubek z nadrukiem. Sklepy, które tworzą personalizowane kubki mnożą się jak grzyby po deszczu. W klientach rodzi się potrzeba podkreślenia swojej indywidualności i kreatywności a przedsiębiorcy w cenie około dwudziestu złotych dają im możliwość stworzenia swojego wyjątkowego kubka.
Nie ważne skąd Kubek pochodzi większość z Nas ma swój Ulubiony. Kryteria pozwalające zakwalifikować Kubek do kategorii Ulubione są rożne, kierują nami pobudki zarówno racjonalne co i emocjonalne. Czynnikami decydującymi może być:
1. wielkość,
2. kształt kubka,
3. kolor,
4. wartość sentymentalna.
Ad. 1. Typ człowieka mobilnego zawsze wybierze mały model kubka, który nie będzie stanowił dodatkowego obciążenia w podróży. Pan Kubek Mały-najlepszy przyjaciel Wagabunda jest niewielkich rozmiarów, lekki acz solidny, nie rzadko aluminiowy, gdyż przy ekstremalnej pogodzie warto zachować ciepło.
Osoby posiadające wielki apetyt na pewno zaprzyjaźnią się z Panem Kubkiem Wielkim, z którym relaks nigdy się nie kończy.
Ad. 2. Pan Kubek Wydłużony, Stożkowy, Tradycyjny, Okrągły. W zależności od finezji i potrzeb indywidualnych użytkowników Kubek może nabierać ekstrawaganckich kształtów i odzwierciedlać niebanalną osobowość właściciela.
Ad. 3. Kolor Kubka nadaje mu osobistego charakteru oraz często stanowi wyznacznik przynależności do domownika: „Różowy jest Kasi a Zielony to Kubek mamy”. Pan Kubek Kolorowy wyzwala pozytywną energię i ożywia wystrój kuchni.
Ad 4. Pan Kubek Sentymentalny często wytwarza głęboką więź ze swoim właścicielem. Jest kojarzony bezpośrednio z osobą, od której otrzymaliśmy kubek w prezencie lub z chwilami które przeżyliśmy z Kubkiem w towarzystwie osób, które kochamy. Często jest to unikalny kubek z nadrukiem, tekstem lub zdjęciem.
Pan Kubek:
* wypełniony zieloną herbatę-Przyjaciel kobiety na diecie,
* wypełniony aromatyczną kawą-Towarzysz niekończących się spotkań,
* wypełniony gorącą czekoladą-Rozgrzewa do czerwoności,
* wypełniony energią witamin-Motywuje do działania,
* podarowany na Walentynki od byłego partnera-Może wpędzać w melancholię,
* na wakacjach-Pomaga gromadzić muszelki, piach i urlopowe wspomnienia,
* na wiosnę-Pan Kubek przejmuje rolę wazonu na kwiaty.
Pan Kubek wykorzystany jako naczynie zbiorcze może skrywać w sobie słodycze schowane „na czarną godzinę”, damskie bibeloty (każda Pani ma swoje gadżety, które często wkłada do kubka w kuchni; mogą to być pierścionki, paragony z zakupów, pieniądze, akcesoria do manicure, ozdoby do włosów etc), dziecięce zabawki i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Czym kubek jest dla Was? Przedmiotem użytku codziennego, ozdobą na półce, symbolem relaksu czy też skarbnicą ciepłych wspomnień? Jakie kubki są Wasze ulubione?

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.0/5 (2 oddanych głosów)
Jesienny bohater-Kubek cynamonowej herbaty, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Kubki reklamowe z logo
  2. Kubki reklamowe
  3. Rozjaśniamy szary i ponury okres jesienny
  4. Sekrety zielonej herbaty
  5. Wpływ kawy i herbaty na nasze zdrowie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.