Jak zasięgnąć dobrej porady psychologa ?

Psycholog
  • Sharebar

Opinii drugiej osoby bardzo łatwo zasięgnąć, ale czy tak naprawdę jest ona dobrą radą dla nas ? Do kogo udać się po poradę i wsparcie ? Przez wir napędzany codziennością każdy człowiek ma coraz więcej obowiązków na głowie, problemów, trudności. To właśnie wtedy każdy człowiek potrzebuje bliskiego wsparcia, porady czy ciepłego słowa. Są sprawy, w których człowiek chętnie poznał by opinię innych, a przede wszystkim zasięgnął pomocy w rozwiązaniu problemów.Niestety nie każdy może zaoferować profesjonalną pomoc tak jak psycholog, który drąży temat szukając podłoża problemu by móc go wyeliminować, bądź znaleźć sposób by załagodzić to co nas męczy, z czym mamy problem. To psycholog będzie widział to czego my tak naprawdę nie możemy dostrzec.

Większość osób oferujących swoją pomoc nie zagłębia się w szczegóły problemu bądź patrzą tylko z perspektywy moralnej i etycznej. Natomiast psycholog stara się pomóc na podłożu emocjonalnym, co pozwala bliżej zrozumieć osobę potrzebującej pomocy. Próbuje dotrzeć do osoby poprzez spokojną rozmowę, która jest podstawą sukcesywnej komunikacji i porozumienia się pomiędzy ludźmi. Dobry psycholog stara się zrozumieć daną osobę, dotrzeć do niej, uzyskać jak najwięcej informacji czym jest spowodowane dane zachowanie bądź nałóg, skupiając się na przyczynie, a nie wynikłych już skutkach.
Dzisiaj wyszukanie poradni psychologicznej oferującej porady można znaleźć w większości miast, m. in. Poradnia psychologiczna w Lublinie, w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie itp.
Podstawą dobrej porady i zrozumienia drugiej osoby jest komunikacja i specjalistyczna ocena jaką oferuje psycholog. Czasem warto sięgnąć po pomoc do specjalisty, który naprawdę będzie wiedział jak nam pomóc i zrobi to profesjonalnie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak zasięgnąć dobrej porady psychologa ?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Zakupoholizm – z terapią u psychologa
  2. Potrzebujesz terapii psychologa w Warszawie?
  3. Porady udostępnione przez Leroy Merlin
  4. Porady prawne przy pożyczce
  5. Porady fachowców z hipermarketu budowlanego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.