Jak wybrać i urządzić salę weselną?

  • Sharebar

Jedną z najważniejszych i często najtrudniejszych decyzji podejmowanych przy organizacji wesela, zaraz po ustaleniu daty śluby, jest wybór lokalu. Istotne znaczenie będzie tu mieć jego lokalizacja, jak i ogólne warunki panujące w sali, menu oraz obsługa.

Przy wyborze lokalu zawsze bierze się pod uwagę lokalizację. Z zasady powinien on znajdować się w pobliżu miejsca ślubu, aby można było przejść ten odcinek pieszo, a ewentualny dojazd samochodem nie trwał długo. Najczęstszym problemem wynikającym ze zbyt dużej odległości między miejscem zawierania ślubu a lokalem weselnym są opóźnienia dezorganizujące planowe wydawanie posiłków, a często też sam przebieg późniejszej zabawy. Ponadto bardzo ważna jest przestrzeń wokół lokalu, jej zagospodarowanie, a tym samym możliwość ewentualnego przeniesienia uroczystości na zewnątrz. Bardzo komfortowo jest, gdy lokal dysponuje salą połączoną z tarasem i z wyjściem na ogród, w którym nie tylko można odpocząć od zabawy, ale też zorganizować piękną sesję weselnych zdjęć.

Kolejną ważną kwestią jest wielkość i układ sali, w której części bankietowa i taneczna są połączone lub stanowią odrębne pomieszczenia. Decydując się na rodzaj sali, trzeba wziąć pod uwagę ilość gości oraz ich preferencje, a także styl organizowanego wesela. Ponieważ wesele to zabawa trwająca całą noc, może się okazać, że niektórzy będą chcieli mieć możliwość odpoczynku. W takiej sytuacji odrębne sale wydają się najlepszym rozwiązaniem. Ponadto niezmiernie ważne jest praktyczne rozmieszczenie stolików, aby zapewnić gościom wygodę i swobodę w czasie spożywanych posiłków. Przestronna sala to nie tylko korzyść dla gości, ale też kelnerów, którzy znacznie sprawniej roznoszą posiłki i wymieniają dania na stołach. Centralne miejsce w sali powinno być zarezerwowane dla pary młodej, dlatego dla nich stół najczęściej ustawia się na środku, a wokół lub po bokach rozmieszcza się stoły dla gości.

Wiele lokali udostępniających sale na uroczystości weselne w swojej ofercie posiada również wystrój sali. Propozycje mogą być różne, aby klienci mogli wybrać styl, który najbardziej im odpowiada. Czasami managerowie lokali dysponują katalogami ze zdjęciami przedstawiającymi różne propozycje wystroju sali, co bardzo pomaga w dokonaniu wyboru. Najważniejsze jednak, by sala była zadbana, a znajdujące się w niej sprzęty i elementy dekoracyjne były dobrej jakości i nie zniszczone. Ponadto elementy dekoracyjne muszą do siebie pasować, aby wystrój sali był spójny. Warto zwrócić również uwagę na oświetlenie, ponieważ oprócz głównego bardzo praktyczne i efektowne jest boczne, które najczęściej stanowią kinkiety na ścianach. Elegancko prezentują się też lampki rozstawione na stołach, które w przyciemnionym pomieszczeniu lub części biesiadnej tworzą wspaniałą atmosferę.

Nieodłącznym elementem dekoracyjnym sali weselnej są kwiaty. Małe bukiety mogą zdobić stoły gości, natomiast większy powinien oznaczać miejsce pary młodej. Ponadto bukiety mogą znajdować się w wybranych miejscach sali, podkreślając styl wnętrza.

Przy współpracy z Hotel.Dolcan.com.pl

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak wybrać i urządzić salę weselną?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jak dobrze wybrać kapele weselną?
  2. Jak urządzić wnętrze?
  3. Tradycja i nowoczesność, czyli sale weselne nowej ery
  4. Jak urządzić sypialnię?
  5. Sale bankietowe we Wrocławiu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.