Jak rzucić palenie?

  • Sharebar

Moim zadaniem jest przedstawić kilka sposobów jak rzucić palenie, najważniejszy powód, dzięki któremu należy rzucić nałóg tytoniowy to jest to, że palenie zabija. Palenie zabija człowieka powoli i kiedy sięgamy po papierosa powinniśmy pomyśleć, że narażamy się na powstanie często śmiertelnych chorób a zerwanie z nałogiem tytoniowym jest bardzo trudne, ale możliwe i wielu przypadkach przynosi korzyści, a może nawet uratować Twoje zdrowie czy życie.

Palenie papierosów przyczyną zagrożenia zdrowia
Palenie papierosów stanowi zarówno w Polsce, oraz w USA, główną przyczynę zagrożenia zdrowia u ludzi w różnych kategoriach wiekowych, jest to jeden z najbardziej niezdrowych elementów stylu życia człowieka. W papierosach występuje około 4 tysiące pierwiastków i związków chemicznych, wiele z nich charakteryzuje się bardzo silnym działaniem toksycznym, mutagennym, teratogennym i rakotwórczym.

Śmiercionośne papierosy
Co roku w naszym kraju umiera około 100.000 tysięcy ludzi na choroby spowodowane prze palenie papierosów. Ponad 10.000.000 Polaków pali jedną paczkę papierosów dziennie. Prawie 5.000.000 Polaków pali dłużej niż 20 lat. W Polsce każdego dnia po papierosy sięga około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt, a rocznie próbuje palenia około 180.000 dzieci. Co 10 sekund na świecie umiera ktoś przez palenie papierosów, na choroby przez nie wywołane. Papierosy to jedyny legalnie sprzedawany środek rakotwórczy na świecie. Palenie tytoniu nie zostanie zakazane więc nadal pozostanie poważnym problemem w większości państw świata.

Papierosy zwiększają ryzyko chorób
Badania przeprowadzone przez naukowców pokazały, że użycie tytoniu w różnej formie, głównie podczas palenia podwyższa m. in. o 25-40% ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia, o 30-40% z powodu różnego rodzaju nowotworów oraz w około 70% zgonów na choroby układu oddechowego nie wywołane przez nowotwór. Taki wynik ten nie zaskakuje nikogo, kto ma pojęcie na temat składu dymu tytoniowego. Substancje, które są zawarte w dymie znajdują się we frakacjach: gazowej oraz cząsteczkowej zawieszonej w wodzie tworzącej tzw. ciała smołowate. Jedne substancje działają miejscowo na przykład w jamie ustnej, lub drogach oddechowych, a niektóre po wchłonięciu do układu krążenia wywierają działanie na większość tkanek i organów człowieka.

Wysoka cena papierosów
W Polsce od pewnego czasu podnoszona jest akcyza na papierosy, każdej marki, przykładowo, papierosy danej marki w 2007 roku kosztowały 5,70 złotych, a na dzień dzisiejszy ich cena przekracza 8 złotych, palaczom pozostaje, albo ograniczyć wydatki i kupić papierosy, albo przerzucić się na tańsze papierosy albo przestać palić.

Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział wam na pytanie jak rzucić palenie, a przynajmniej pokazał wam co wam grozi jeśli tego nie zrobicie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak radzić sobie z lękiem?
  2. jak dbać o zęby?
  3. Kołobrzeg “Perła Bałtyku”
  4. Chcę być mamą
  5. Encyklopedia internetowa
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.