Jak przewozić zwierzęta w samolocie?

  • Sharebar

Coraz częściej pasażerowie podróży lotniczych podróżują razem ze swoimi czworonożnymi pupilkami. Warto dowiedzieć się jak to zorganizować, aby na lotnisku oszczędzić nerwów sobie i zwierzęciu.

Jeśli chcemy wnieść zwierzę na pokład samolotu, powinniśmy to zaznaczyć już podczas rezerwacji biletu. Trzeba to zrobić, ponieważ liczba miejsc dla nich na pokładzie samolotu jest ograniczona. Dodatkowa cena za pupilka zależy kilku czynników. Liczy się wielkość transportera, w którym jest przewożone, jego waga razem ze zwierzęciem oraz długość lotu. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jaka będzie dokładna cena za przewóz zwierzęcia, to musimy skontaktować się z działem Cargo w danej linii lotniczej.

Każde zwierzę na pokładzie samolotu musi być przewożone w specjalnie zaprojektowanych do tego klatkach, jedynym wyjątkiem jest pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jeśli zwierzak waży mniej niż 8 kilogramów, to jest zabierane jako dodatkowy bagaż pasażera normalnie na pokład. Jeśli jego waga jest większa, to niestety będzie leciał w luku bagażowym. Podczas kupowania klatki musimy być absolutnie pewni, że nie będzie za mała dla naszego pupila oraz posiada wszystkie atesty pozwalające na transport lotniczy. Zwierzak musi mieć pewną swobodę ruchu w klatce. Warto taką klatkę zakupić z odpowiednim wyprzedzeniem i wcześniej przyzwyczaić do niej pupila. Nie ważne jak długa jest podróż, każda klatka powinna mieć miski z wodą i jedzeniem. Umieszczenie w klatce ulubionej zabawki często jest skuteczne w poprawie nastroju.

Jeśli nasz zwierzak źle znosi dłuższe podróże i wiemy, że może sprawiać problemy, warto wcześniej skontaktować się w tej sprawie z weterynarzem, który przepisze mu odpowiednie środki uspokajające. Je również warto wcześniej przetestować i przekonać się, jak pupil na nie reaguje. Pamiętajmy również, że gdy lecimy w lecie albo w miejsce, gdzie panują wysokie temperatury, to warto zadbać, żeby klatka była wyposażona w jakiś wentylatorek.

Musimy mieć ze sobą książeczkę szczepień: najważniejsza jest pozycja dotycząca szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz zaświadczenie od weterynarza, że nie ma przeciwwskazań, aby zwierzę mogło odbyć podróż lotniczą. Na loty krajowe, w obrębie Unii Europejskiej oraz Islandii, Lichtensteinie, Monaco, Norwegii, San Marino, Andorze oraz Szwajcarii i Watykanie, potrzebny jest paszport dla zwierzęcia, który spełnia kryteria Unii Europejskiej. Ponadto potrzebny jest wszczepiony mikrochip albo tatuaż. Jeśli lecimy do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Malty lub Irlandii, potrzebny jest jeszcze test na przeciwciała. Szczegółowe informacje na temat przewozy zwierząt można uzyskać w ambasadach danego kraju.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.