Jak działają e-papierosy?

e-papieros
  • Sharebar

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Wiele wynalazków jest jednak w dalszym ciągu mało popularnych. Pośród nich możemy wymienić wiele bardzo pożytecznych i niezwykle rewolucyjnych urządzeń. Zaliczymy do nich min. E-papierosa. Jak będzie wyglądała jego przyszłość dowiemy się już niedługo.

Powiew świeżości

Elektroniczny papieros powstał w Chinach na początku XXI wieku. Wynalazek ten przez kolejne lata był udoskonalany, by w końcu po kilku latach znaleźć się w sprzedaży we wszystkich krajach na świecie. W Polsce e-papieros zadebiutował około 5 lat temu. Początkowo nie zdobył wielkiej popularności. Jego reklam praktycznie nie ma w żadnych mediach ani dużych portalach internetowych. Stosunkowo mało ludzi ma na ten temat szczegółową wiedzę. W większości przypadków elektroniczny papieros jest kojarzony ze swoim tradycyjnym odpowiednikiem. Zupełnie błędnie ponieważ nie mają one praktycznie żadnych wspólnych cech. Łączy je jedynie to, że oba dostarczają nikotynę do organizmu.

Budowa elektronicznego papierosa

E-papieros to bardzo prosta, ale trwała konstrukcja. Większość modeli składa się z dwóch lub trzech części. Model trzyczęściowy zbudowany jest z atomizera, kartridża oraz baterii. Atomizer pełni rolę grzałki, która podgrzewa znajdujący się w kartridżu płyn z nikotyną. Płyn może mieć dowolny smak oraz stężenie nikotyny. Kartridże nadają się do wielokrotnego napełniania. Rolę baterii pełni zazwyczaj wytrzymały akumulatorek litowo-jonowy. To najczęściej spotykany rodzaj zasilania w przenośnych urządzeniach elektrycznych.  Elektroniczny papieros dwuczęściowy jest zbudowany z kartomizera oraz baterii. Kartomizer to połączony kartridż oraz atomizer. Te rozwiązanie jest spotykane w nowszych modelach e-papierosów. Większość produkcji e-papierosów odbywa się w Chinach.

Zakup e-papierosa

Elektronicznego papierosa możemy zakupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Bogata oferta znajduje się także w popularnych  sieciowych serwisach aukcyjnych. Ceny urządzenia wahają się od 200 do 300 złotych. E-papieros jest dużo tańszy w eksploatacji od palenia zwyczajnych papierosów. Dodatkowo jest dużo zdrowszy – nie zachodzą w nim żadne procesy spalania. Dochodzi jedynie do podgrzania płynu w atomizerze. Papieros elektroniczny to wynalazek, który będzie zdobywał coraz większą popularność. Ludzie chętnie przerzucą  się na coś tańszego i zdrowszego dla organizmu. Należy także pamiętać, że elektronicznych papierosów można używać nawet w miejscach objętych zakazem palenia. Nie podlega on w żaden sposób ustawie o wyrobach tytoniowych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jak działają e-papierosy?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Odkryj świat bez tytoniu – Elektroniczne Papierosy
  2. Dlaczego e-papierosy są lepsze?
  3. Papierosy elektroniczne – zalety i wady
  4. Jak działają polskie stadniny koni?
  5. Jak rzucić palenie?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.